Потрібно переглянути формулювання та зміст: нардеп про законопроєкт щодо скасування заочної форми навчання

КИЇВ. 23 жовтня. УНН. Важлива не назва тієї чи іншої форми. Нам потрібно переглянути формулювання та зміст форм освіти. Так нардеп, голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина прокоментувала УНН законопроєкт, який запроваджує фундаментальні зміни у вищій освіті та, зокрема, скасовує заочну форму навчання.

Цитата

«Відповідний законопроєкт (про скасування заочної форми навчання – ред.) схвалив Кабмін. Далі його також має схвалити профільний комітет, а ВРУ підтримати більшістю голосів. Крім того, минулого тижня у Комітеті з питань освіти, науки та інновацій вже розглядалося питання скасування заочної освіти в рамках законопроєкту №10092. Цю норму було вирішено прибрати», — розповіла Гришина.

Вона зазначила, що загалом щодо питання заочної, дистанційної та інших форм навчання — справа не у назвах, а у змісті.

«Важлива не назва тієї чи іншої форми. Нам потрібно переглянути формулювання та зміст форм освіти. Наразі вони застарілі і не відповідають потребам часу. Подивіться на визначення заочної форми навчання у Законі Про вищу освіту. Чи цього достатньо? Ані визначеної кількості необхідних аудиторних годин, ані прописаних заходів контролю чи результатів навчання», — пояснила Гришина.

За її словами, дистанційна форма навчання — це справді дієвий підхід, що останніми роками продемонстрував ефективність.

«Але, наприклад, чи підійде ця форма навчання військовим? Навіть зараз в умовах війни військові, які воюють на фронті, продовжують навчатися. І після боїв приїжджають здавати сесію. Навчатися дистанційно з окопів — не найзручніший для них спосіб. Тому, ще раз — справа не у назві, справа у змісті. І тут має місце дискусія про відповідність змісту форм освіти сучасним умовам життя, а не скасування лише однієї», — зазначила Гришина.

Доповнення

Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт, який запроваджує фундаментальні зміни у вищій освіті. Зокрема, скасування заочної форми навчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль: військова освіта — це пріоритет на найближчі роки

Джерело: УНН

Джерело

Довідковий Миколаїв