російські полонені переглянули фільм «Абсолютне зло» — Омбудсман має надію на зміни в їхній свідомості

КИЇВ. 6 листопада. УНН. Після презентації документального фільму про злочини російських окупантів «Абсолютне зло» відомого українського військового кореспондента Андрія Цаплієнка у Представництві Європейської комісії в Любляні (Словенія) цю стрічку передивилися й російські військові, які перебувають у полоні. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Цитата

«Після презентації «Абсолютного зла», на якій був присутній дипломатичний корпус, ми показували його російським військовим, за місцем їхнього утримання. Вони всі подивитися його від початку до кінця. Хочу вірити, що в їхній свідомості після перегляду хоч щось змінилося», — зазначив Дмитро Лубінець.

На його думку, важливість цього документального фільму полягає у тому, що будь-хто з будь-якого куточка світу мають змогу побачити результати використання зброї росіянами по мирних жителях України.

«Кадри, які є в «Абсолютному злі» — це зафіксовані дії агресора, які показують конкретні злочини та їх виконавців. Ми маємо це показувати світу для того, щоб злочинці, які це виконували, й ті, хто віддавав накази, були справедливо покарані. І покараною була вся терористична система. Вбивства – не можуть бути нормою!», — наголосив Уповноважений ВР з прав людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Я бачив сльози на їхніх очах, а це означає, що ми до них достукалися: Цаплієнко поділився враженнями від презентації «Абсолютне зло» у Словенії

Аби дати змогу якомога більшій кількості глядачів побачити стрічку, QR-коди з посиланням на «Абсолютне зло» друкуються в інформаційних брошурах, які Офіс Омбудсмана використовує на зустрічах та заходах з іноземними партнерами.

«Нині його побачила чимала аудиторія з різних країн світу. Люди в коментарях пишуть, що скидають це родичам в росію, в Крим. Це зовсім не те, що показують їм по телевізору. Але це правда! Вона тільки одна: росія – злочинець і терорист», — зазначив Дмитро Лубінець.

Говорячи про факти, які наводяться у стрічці, зокрема підсумки досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, омбудсмен підкреслив важливість роботи фахівців цієї науково-дослідної структури.

«Київський науково-дослідний інститут судових експертиз має унікальну доказову базу стосовно зброї, яку рф використовує проти України. В них є докази того, де ці ракети виробляються, з яких запчастин складаються. Вони знають походження цих запчастин. Те ж саме стосується безпілотників й іншої зброї. Інститут тісно співпрацює з поліцією та іншими органами, які здійснюють фіксацію та встановлюють обставини вчинених росіянами злочинів. Участь у дослідженнях таких кваліфікованих фахівців дозволяє дати більш точну та відтворювальну оцінку події, дії чи предметів. Й це важливо! Проведення експертиз та написання експертних висновків потребують неабияких вмінь та знань. Тож участь до цього фільму експертів надала більше конкретних даних, яких не фахівець не міг би розпізнати», — зазначив український Омбудсман.

Нагадаємо

26 жовтня у приміщенні Представництва Європейської комісії в Любляні (Словенія) відбулася презентація та показ фільму «Абсолютне зло». Це — документальний фільм про злочини російських окупантів відомого українського військового кореспондента Андрія Цаплієнка.

За його словами, ідея фільму народилася у співпраці з Офісом Омбудсмана України.

«Ми говорили про те, що хочемо в медійному плані сфокусувати увагу глядача на російських злочинах. А їх, як ви знаєте, чимало. На кінець лютого було зареєстровано 82 тис. кримінальних проваджень щодо злочинів рф. Зараз їх, звісна річ, ще більше. І це все перетворюється на статистику. Тож ми розуміли, що хочемо сфокусувати увагу глядача на конкретних злочинах, конкретних людях», — розповів він.

За словами автора фільму, важливу роль у роботі над кінострічкою відіграв Інститут судових експертиз. Вказаний Інститут має унікальну доказову базу стосовно зброї, яку рф використовує проти України, додав він.