Судова влада робить, що хоче, і викручує Закон як їй потрібно – адвокат

Ростислав Попович

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. Через відсутність правової норми щодо відповідальності суддів судова влада робить те, що хоче, й викручує закон так, як їй потрібно в певній ситуації. Таку думку, коментуючи законодавчу ініціативу Національного агентства з питань запобігання корупції щодо запобігання та протидії зловживанням суддівськими повноваженнями, в ексклюзивному коментарі УНН висловив адвокат, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Айлекс» Ростислав Попович.

Цитата

«Питання щодо відповідальності суддів, напевно, вже перейшло певні категорії й межі в часі. Тому що рішення Конституційного Суду відносно неконституційності норми щодо відповідальності суддів прийняте давно, а Верховна Рада так й не прийняла норми, яка б передбачала відповідальність суддів, в Кримінальний Кодекс. Вже декілька років судді без певної відповідальності, а Вища рада правосуддя не працює. Фактично, судова влада робить те, що хоче й викручує закон так, як їй потрібно в певній ситуації», — вважає адвокат.

За його словами, якщо говорити про рішення колегії суддів Верховного Суду, які під час слухання касаційної скарги захисту екс-нардепа Олександра Шепелева зарахували йому у строк вироку екстрадиційний арешт у СІЗО рф без, власне, екстрадиції до України, та застосували до цього екстрадиційного ув’язнення так званого «Закону Савченко», а також про інші подібні справи, «є ряд питань, чому так сталося».

«Є ряд питань тому, що ми на сьогоднішній день бачимо конструкцію того, як працює ВС. Думаю, зі мною погодиться досить велике коло і правників, і адвокатів, які кожен день в суді. Вибачте, але ми кожен понеділок прокидаємося з новим рішенням ВС, з новим рішенням Великої палати, з новим рішенням Об’єднаної палати. І ці рішення й думки постійно змінюються. Поки ви дійдете до логічного процесу винесення певного рішення, у вас практика зміниться декілька раз — просто «штампують» для певних осіб чи для певних категорій справ. Такого не повинно бути. Ми повинні розуміти, що практика усталена», — визначив проблему Ростислав Попович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Адвокат про рішення колег Князєва по ВС у справі Шепелева: це маніпуляція законами

Говорячи про рішення суддів у справі Шепелева, він зазначив, що практика застосування «Закону Савченко» не усталена судом – «хтось щось вирвав собі із контексту і вирішив, що можна прийняти, умовно, рішення». На думку адвоката, кримінальна відповідальність суддів за винесення завідомо неправомірних рішень унеможливить подібні рішення у майбутньому. Однак, вважає Попович, повинна бути чітка межа відповідальності, прописана в статті Кримінального Кодексу.