Тварини Миколаївського зоопарку шукають пару: як діє програма збереження та розмноження видів

За інформацією: Суспільне.

Тварини. Колаж Суспільне Миколаїв/Миколаївський зоопарк

У Миколаївському зоопарку самиці бороданя та снігового барса чекають на пару. Самця далекосхідного леопарда Урмана відправили до Швеції, а пара сіамангів — приматів, найбільших тварин в родині, поїхали в США.

У зоопарку кореспондентам Суспільного розповіли про роботу програм збереження та розмноження рідкісних видів тварин.

У Миколаївському зоопарку самка бороданя живе сама, але невдовзі отримає пару завдяки програмі обміну всередині країни. Для цього на Полтавщину тимчасово відправлять пару білоплечих орланів, пару орланів-білохвостів та сипа білоголового.

"Натомість від біопарку "Ковалівка" ми отримаємо самця бороданя для нашої самиці. Це дуже рідкісні для нашої країни птиці. І наскільки мені відомо в Україні вони є тільки у них і в нас", — розповів заступник директора Миколаївського зоопарку Юрій Кириченко.

Самка бородоня. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У 2023 році з Миколаєва до Швеції поїхав молодий самець леопарда далекосхідного. Його батьків раніше передали місцевому зоопарку за тією ж програмою обміну рідкісними тваринами, щоб зберегти та збільшити популяцію виду. Це найрідкіший підвид леопардових в природі, говорить Юрій Кириченко. Популяція складає всього близько 100 особин.

"Зовсім нещодавно, не дивлячись на великі труднощі через війну, нам вдалось відправити самця Урмана у Шведський зоопарк. Чимало труднощів ми подолали", — говорить фахівець зоопарку.

Леопарди. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Через безпекову ситуацію в країні та війну без пари залишається самиця снігового барса Таши.

"Ми вже про все домовились і мали привезти їй партнера з Талінського зоопарку на початку війни. І нам звісно це не вдалось. І ось так вона продовжує нас жити сама. З надією, що після нашої перемоги ми все ж таки зможемо їй привезти довгоочікуваного партнера. А так вона вже довгий час живе сама", — каже заступник директора зоопарку.

Самиця снігового барса Таши. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У зоопарку мешкає група сіамангів — ряд приматів, родина людиноподібних мавп. Молодь стрибає вольєром, мати тримає мале мавпеня біля себе, а батько чухає лапу. Звідси дві самиці відправились до сполучених штатів.

"Тепер ще треба вирішити, куди відправити молодого самця з цієї групи. Треба знайти йому місце проживання. Тому що їхня кількість збільшується, а от місця для їхнього утримання стає все менше і менше. Тепер треба шукати нове місце проживання", — каже Юрій Кириченко.

Сіаманги. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

До зоопарку у 2023 році привезли самку каракала та шпороносну черепаху, остання зараз на карантині. В умовах війни суттєво ускладнилась логістика та збільшилась вартість транспортування тварин, говорить Юрій Кириченко.

"Наші колеги й ми намагаємось у складчину. Якимось чином сумістити. Зробити не одну поїздку, а кілька різних зоопарків. Заїжджаючи з зоопарку в зоопарк, ми передаємо тварин один одному", — розповів фахівець зоопарку.

Довідковий Миколаїв