В Україні виявлено 10 випадків підвиду штаму COVID-19 «Еріс»

КИЇВ. 17 жовтня. УНН. В Україні виявлено 10 випадків підвиду штаму COVID-19 «Омікрон» — «Еріс» — у 6 областях. Про це журналісту УНН повідомили в МОЗ.

Цитата

«Наразі на території України методом секвенування виявлено 10 випадків підвиду штаму COVID-19 — «Еріс». А саме в 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька областях», — повідомили в МОЗ.

Повідомляється, що симптоми «Ерісу» такі ж, як і при інших відомих штамах COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка.

Також в МОЗ зазначили, що «Еріс» — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Омікрон», який викликає захворювання COVID-19.

«Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу довкола «Омікрону». У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб відбирають зразки, щоб досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають — для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку», — розповіли в МОЗ.

Як повідомляється, у період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей старше 30 років.

Доповнення

У вересні повідомлялося, що в Україні циркулює понад 16 підтипів штаму «Омікрон».

Нащодавно новий різновид штаму COVID-19 «Омікрон» — «Еріс» — зафіксували на Сумщині.

Джерело: УНН

Джерело

Довідковий Миколаїв