«Виставка, де шанують пам’ять»: у Миколаєві показали портрети білоруських добровольців, які загинули, захищаючи Україну

Світлини білоруських добровольців, 7 березня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Батько загиблого Євгена Логінова, Олександр, прийшов на виставку, аби побачити портрет сина. Розповідає, син народився у Білорусі, а коли Євгену був рік — родина переїхала у Миколаїв. Хлопець мав багато планів на життя та мріяв стати офіцером. Загинув у 27 років.

"Як розповідав побратим, у них вийшло 14 людей, вони там обороняли входи-виходи. Це вже безпосередньо в Азовсталі. І вони відбивалися від спецгрупи, вона їх перевершувала у декілька разів, вони відбилися, але під час бою Женька наш загинув, кульове поранення у шию, сказали, що хоча б не мучився", — розповів Олександр Логінов.

Олександр біля світлини сина, 7 березня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Посмертно Євгена нагородили орденом "За мужність"державна нагорода України, орден, який надається для відзначення військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб за особисті мужність і героїзм, виявлені при рятуванні людей, матеріальних цінностей під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій третього ступеня, каже батько.

"Коли почалася повномасштабка він опинився в Маріуполі з перших днів, не дожив 10 днів до виходу у полон. Вже скоро два роки, на жаль, тіла досі у нас немає", — говорить чоловік.

Євген Логінов. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв"Єдина відрада — прийти на таку виставку, де шанують пам'ять".

Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв «Які можуть бути емоції, вони сумні, бо вони загинули. Ми помстимося за них». Андрійприїхав на виставку з батьком з м. Ізмаїл

З Києва на виставку приїхала Тетяна. За словами жінки, такі заходи необхідні для вшанування пам'яті загиблих та формування європейських цінностей в Україні. Емоції змішані, адже є гордість та біль за кожного воїна, каже Тетяна.

"Перш за все люди-герої, це люди, які загинули, це сміливі, це мужні. Емоції материнські, болю, суму, відчаю. Але з іншого боку я бачу в цих очах таку завзятість, таку рішучість, і водночас це емоція такої гордості. Ми пишаємося такими сміливими людьми з великої літери", — розповіла про викликані світлинами емоції Тетяна.

Портрети білоруських добровольців, 7 березня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Виставка триватиме до 16 березня у Міському центрі культури та дозвілля.