Водив односельчан на «розстріли»: 63-річного миколаївця засудили до 9 років ув’язнення

За даними СБУ, 63-річний житель Миколаївського району під час тимчасової окупації у регіоні запропонував свою допомогу військам РФ і вступив до так званого карального загону. Суд призначив чоловіку дев'ять років позбавлення волі.

Про це йдеться у повідомленні Управління СБУ у Миколаївській області.

63-річний житель одного з населених пунктів Миколаївського району на період тимчасової окупації регіону підтримав російських загарбників і запропонував їм свою допомогу у війні проти України.

За даними слідства, за це його включили до складу каральних загонів РФ, які робили "облави" на учасників руху опору.

"Українських патріотів викрадали, відвозили до катівень і піддавали жорстоким тортурам".

За матеріалами слідства, чоловік брав безпосередню участь у цих злочинах. Слідство встановило, що він допомагав російським військам залякувати місцевих жителів за допомогою "інсценування розстрілів": людей ставили до стінки, направляли на них вогнепальну зброю і робили постріли у небезпечній близькості.

На підставі забраних доказів суд визнав чоловіка винним за статтеюза частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 28, частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України "Порушення законів та звичаїв війни і призначив 9 років позбавлення волі.

Читати ще

Читати ще За відмову у спілкуванні погрожував передати координати дівчини спецслужбам РФ: у Миколаєві судять працівника пошти