У Львівській політехніці заявили, що не коментують зникнення допису про звільнення Фаріон

Ірина Фаріон

КИЇВ. 17 листопада. УНН. У Центрі комунікацій Національного університету «Львівська політехніка» журналісту УНН заявили, що не коментують інформацію про зникнення зі сторінок Львівської політехніки допису щодо звільнення Ірини Фаріон.

Деталі

На запитання, чому інформація про звільнення Фаріон зникла зі сторінок сайту Львівської політехніки та чи дійсно її звільнено, у пресслужбі відповіли: «Ми не коментуємо це».

Доповнення

Дописи про звільнення Ірини Фаріон з Львівської політехніки стали недоступними на сайті та на соціальних сторінках університету, сама екснардеп, у коментарях в мережі, вже встигла на це відреагувати.

Тим часом, відповідний допис про звільнення скандальної мовознавиці зберігається на Facebook-сторінці міністра освіти та науки Оксена Лісового, проте видалено фото наказу про звільнення Фаріон.

Контекст

Ірина Фаріон останнім часом опинилася в центрі кількох гучних історій. Зокрема, в одному з телеінтерв’ю вона розкритикувала російськомовних українських військових і сказала, що не може назвати їх українцями. Після цього Омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до СБУ та Нацполіції через негативні висловлювання та звинувачення стосовно військовослужбовців ЗСУ, які спілкуються мовами нацменшин.

А вже 8 листопада Ірина Фаріон опублікувала скриншот електронного листа з відкритими персональними даними студента з Криму. У листі було зазначено, що відправник родом із Керчі та навчається в Сімферополі. Згодом проросійський Telegram-канал опублікував фото студентського квитка студента та відео з його допиту. Постійна представниця Президента України в АРК Таміла Ташева заявила після цього, що Фаріон слід притягнути до кримінальної відповідальності за публікацію особистих даних проукраїнського студента з тимчасово окупованому Криму.

СБУ відкрила кримінальну справу проти Ірини Фаріон. Згодом УНН повідомили джерела, що скандальну екснардепку, проти якої Служба безпеки відкрила кримінальне провадження за низкою статей, згідно з новинами «Львівської політехніки» від 15 листопада, було звільнено з посади. Про це повідомив і міністр Лісовий.

Також стало відомо, що Нацрада призначила перевірку 5 телеканалу через скандальні висловлювання екснардепки Ірини Фаріон про російськомовних військових в програмі «Рандеву з Яніною Соколовою».

Джерело: УНН

Джерело

Довідковий Миколаїв