У Миколаєві відбулися змагання з не-ваза та бразильського джиу-джитсу

Турнір з джиу-джитсу в Миколаєві. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 16 грудня організували змагання з не-вазаРозділ боротьби джиу-джитсу, де основна увага приділяється переведенню супротивника у боротьбу на землю, а також технікам, що дозволяють швидко закінчити поєдинок. та бразильського джиу-джитсу. У турнірі взяли участь п'ять спортивних клубів міста та загалом 150 спортсменів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів один з організаторів турніру Євген Сандул.

Вік спортсменів — від трьох до сорока років. Найменших учасників тренери кличуть пупсами, каже Сандул.

"Більшість дітей з Миколаєва. Це п'ять різних клубів міста з джиу-джитсу беруть участь в цих змаганнях", — говорить Євген Сандул.

Учасник змагань, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Сутичка молодих спортсменів, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Учасники змагань спостерігають за боротьбою, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Учасників поділяють за трьома критеріями: це вік, колір поясу та вагова категорія. Далі — починаються сутички, говорить Сандул.

"Бали нараховують за наступними показниками: кидок — два бали, за захист або утримання — три бали, за взяття особливої позиції (зверху чи зі спини) нараховують чотири бали", — зазначає організатор.

Один з організаторів змагань Євген Сандул, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Також можливе дострокове завершення сутички, якщо людина робить больовий або задушливий прийом, або, за рішенням суддів, якщо людина може отримати травму.

Нагороди для спортсменів, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Оголошення переможця сутички, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

П’єдестал для нагородження переможзців змагань, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві у 2023 році це завершальний турнір з джиу-джитсу, говорить Євген Сандул. Учасників нагороджують медалями, призами й подарунками.