У Миколаєві вшанували 90-і роковини геноциду українського народу

За інформацією: Суспільне.

Віталій Кім кладе квіти в пам’ять жертв Голодомору. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Запалив свічку пам’яті біля Меморіального комплексу жертвам Голодомору й начальник управління культури міської ради Юрій Любаров.

"Ті події, які були в Україні 90 років тому і про що ми зараз говоримо, і пам’ятати потрібно і навіть сьогодні це те, що дає сили в сьогоднішній війні, тому що країна, з якою ми сьогодні у війні — це та країна, яка створила цей Голодомор 90 років тому", — розповідає Юрій Любаров.

Квіти з колоски та кошик з яблуками й хлібом в пам’ять жертв Голодомору. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

До Меморіалу пам’яті жертвам Голодомору прийшов військовослужбовець ЗСУ з позивним "Лис". За його словами, про геноцид українського народу знає з розповідей бабусь та дідусів.

"Я не міг не прийти, мої рідні, мої бабусі та дідусі пережили Голодомор, і я пам’ятаю про це, їхні розповіді, наскільки це було жахливо і страшно. І тому вшанувати пам’ять людей невинно загиблих, знищених, змореним голодом — ми повинні це робити", — говорить "Лис".

Військовослужбовець ЗСУ з позивним «Лис» вшановує пам’ять жертв Голодомору. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Чоловік каже, потрібно пам’ятати, ким були створенні штучні голоди в Україні.

"Наш народ нищили століттями московити, голод був штучний, не тому, що десь комусь не вистачало того зерна, а тому, що це був важіль для того, щоб знищити українців як націю. І ми повинні про це пам’ятати, тому що якщо не будемо пам’ятати, немає сенсу зараз взагалі воювати", — військовослужбовець.

О 16:00 по всій Україні оголошена загальнонаціональна акція "Запали свічку пам’яті".

Довідковий Миколаїв