У Миколаєві затвердили Правила паркування транспорту на території міста

Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві затвердили Правила паркування транспорту на території міста. Їх мета — поліпшити умови дорожнього руху в місті та дисциплінувати водіїв. Протоколи щодо порушень будуть складати інспектори з паркувань. А неналежно припарковані авто евакуйовуватимуть на спецмайданчики.

Про це 25 січня повідомили під час 28 сесії Миколаївської міської ради.

Обговорення проєкту рішення

Зі слів заступника начальника управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій міської ради Олега Кукси, проєкт потрібен, аби поліпшити умови дорожнього руху в місті.

"Підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв, забезпечення належного контролю та притягнення до адміністративної відповідальності порушників правил: зупинка на трамвайних коліях, на пішохідних переходах, на перехрестях, на зупинках громадського транспорту тощо. Протоколи щодо порушень будуть складати інспектори з паркувань", — пояснив Олег Кукса.

Депутати Андрій Янтар та Федір Панченко поставили питання доповідачу щодо доцільності нововведень, якщо є державні Правила дорожнього руху, відповідно до яких можна застосовувати санкції щодо порушників.

Ці правила взяті за аналогією з іншими містами України — Олена Кісельова.

Голова комісії з питань прав людини, дітей, сім'ї, законності Олена Кісельова каже, що поліція ці питання не відпрацьовує, допоки правила не будуть прийняті.

"Колись міськрада скасовувала місця для паркування і місця, де здійснюють контроль. Через відсутність органу контролю створювались зловживання. Тому, щоб їх не було, спочатку створюють правила, потім — інспекцію, далі — реалізація повноважень", — каже Олена Кісельова.

Наразі евакуаторів у місті немає, але це питання можна в подальшому вирішити, говорить Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

"Раніше поліція складала протоколи й евакуювала на майданчик деякі машини, а потім нараховували великі суми. На той момент це була "схема". Зараз на балансі поліції немає евакуаторів. І, коли снігопад, деякі машини, що залишають безвідповідальні люди на дорогах, ми не можемо навіть евакуювати силами комунальних підприємств, тому що немає затверджених правил паркування", — каже Олександр Сєнкевич.

"Ми не пілот в цьому питанні, ми наздоганяємо інші міста. Ми просто скопіювали ці правила й адаптували до Миколаєва", — додав мер міста.

"За" проєкт рішення проголосували 33 депутати, "проти" — один, утримався — "один". Рішення прийнято.

Евакуація авто

Автомобілі будуть евакуювати у випадках блокування шляху та доставляти на відповідний майданчик.

Заступник начальника управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Олег Кукса доповів щодо проєкту рішення, у якому запропоновано визначити комунальне підприємство "Таймсет" балансоутримувачем та оператором майданчиків для паркування транспортних засобів.

"Це підприємство буде обслуговувати, коли ми введемо платні парковки, паркувальні місця. Також машини, що будуть зупинятись з порушенням та блокувати рух, евакуйовуватимуть на спеціальні майданчики КП", — зазначив Олег Кукса.

Інспекція

Інспекція працюватиме на базі управління транспортного комплексу Миколаївської міськради. Співробітниками можуть бути не тільки чоловіки, а й жінки.

"Інспекція вже створена, тут буде 11 співробітників працювати, які виходитимуть на вулиці й фіксуватимуть порушення, виписуватимуть постанови. Порушник має сплатити протягом 15 днів штраф. Всі штрафи за порушення надходитимуть до міського бюджету. Якщо штраф не сплачує порушник, то матеріали будуть спрямовувати до ДВС", — розповів Олег Куска.