Знеструмлені понад 400 населених пунктів, в енергосистемі зараз профіцит — енергетики

Ремонт електромереж на Херсонщині. Фото: Суспільне Херсон

Станом на ранок 1 січня в Україні через негоду понад добу знеструмлені 12 населених пунктів: 2 — в Харківській області, 10 — в Донецькій області. Через бойові дії та з інших причин без світла на ранок залишаються 416 населених пунктів. В енергосистемі наразі профіцит.

Про це зранку повідомляють "Укренерго" та Міненерго.

Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових, зазначили в "Укренерго".

Зазначається, що в останній день 2023 року добовий максимум споживання був ввечері. Його показник був на 3,6% нижчим, ніж у попередній святковий вихідний 24 грудня.

"Вчора, у святковий вихідний день, в енергосистемі був профіцит електроенергії. Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит "Укренерго", польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 13:00 надавав аварійну допомогу, терміново купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 600 МВт*год", — йдеться у повідомленні.

Також в "Укренерго" повідомили, що вдень 31 грудня знову була обстріляна теплова електростанція в східному регіоні, є пошкодження.

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.

Пропускна здатність високовольтних мереж "Укренерго" достатня для покриття наявного попиту.

Експорт сьогодні відсутній. Імпорт електроенергії здійснюється протягом всієї доби зі Словаччини, Польщі Румунії та Молдови. Загальний обсяг 3 961МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 509 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Як повідомили в Міненерго, через обстріли на Харківщині без газу залишалися понад 600 абонентів та комунальні об’єкти, обмеження електропостачання не застосовуються у жодній з областей.

Харківщина

Через обстріли протягом двох днів в обласному центрі були відключені від газопостачання близько 500 квартир та 14 комунально-побутових об’єктів. В одній з громад області в результаті бойових дій пошкоджено сталевий надземний розподільний газопровід низького тиску, без газопостачання залишились 82 абоненти. Станом на 9:00 годину підключено понад 200 клієнтів.

Також у результаті російських атак за добу були знеструмлені 1,6 тисячі абонентів. Підключили до електропостачання 6,6 тисячі клієнтів (включно з тими, які були відключені раніше). Внаслідок бойових дій залишаються знеструмленими 20,6 тисячі споживачів.

Донецька область

Через бойові дії знеструмлені 8 населених пунктів (5,8 тисячі абонентів). За добу підключили 4 населених пункти (1,2 тисячі споживачів). Залишаються без напруги станом на 9:00 годину 122 населених пункти — 120,4 тисячі точок обліку.

Також без газопостачання внаслідок обстрілів залишилось майже 100 клієнтів.

Запорізька область

За добу заживили близько 3 тисяч клієнтів. Через бойові дії без електроенергії залишається 76 населених пунктів – 6,8 тисячі абонентів.

Миколаївщина

Через бойові дії вимикалась лінія 10 кВ, на ранок без електропостачання 5 абонентів.

Сумщина

У результаті обстрілів знеструмлений 1 населений пункт (404 споживачі). За добу заживили 3 населених пункти — 502 абоненти. На ранок залишаються без світла через бойові дії 55 населених пунктів — 2,7 тисячі точок обліку.

Херсонщина

В обласному центрі внаслідок обстрілу без електроенергії у Корабельному районі були знеструмлені 9,3 тисяч абонентів. Усього по місту без напруги майже 13 тисяч споживачів. В області залишаються без напруги 49 населених пунктів (майже 30 тисяч точок обліку).

Чернігівська область

Через негоду знеструмлені 2 населених пункти (330 споживачів). Внаслідок бойових дій залишається без світла майже тисяча споживачів.

Застосування планових відключень побутових споживачів не передбачається. Ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована, додали в Міненерго.