Армія відновлення: робота для безробітних та допомога постраждалим громадам

Заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

У 2023 році суспільно-корисні роботи відбувалися в 45 громадах області.

"Минулого року ми залучили понад 4000 людей, які у нас стояли на обліку. І було виплачено заробітну плату з Фонду обовʼязкового державного соціального страхування на випадок безробіття майже 30 мільйонів гривень", — говорить Людмила Алпєєва.

Суспільно-корисні роботи . Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

У 2024 до "Армії відновлення" долучилися майже 1200 людей, на заробітну плату їм було виділено приблизно 10 мільйонів гривень. За словами працівниці сільради Лідії Фролової, в деокупованій Первомайській селищній громаді до робіт залучена 21 людина.

"Нині в нас школа зруйнована, її підготували до демонтажу. Зараз ми збираємо плитку і виносимо меблі, які могли б врятувати. Люди добрі, працюють дуже добре. Всі віддані, бо знають, що це їхнє селище", — говорить Лідія Фролова.

Працівниця Первомайської сільради Лідія Фролова. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Місцева жителька Тамара Порубайло каже, долучилася до робіт, адже, пропрацювавши 26 років молодшою медсестрою, залишилася без роботи.

"Зараз за новими реформами не потрібно стільки молодших сестер. Робота важка — це все вигрібати. Коли кожен рік прибираєш — це одне, а коли два роки нічого не робили — дуже важко", — говорить Тамара.

Зруйнована школа, яка готова до демонтажу. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Зі слів заступника начальника селищної військової адміністрації Валерія Ліщука, роботи в громаді розпочалися навесні 2023 року. Нині від благодійної організації "U-LEAD" отримали автомобіль. Він має перевозити вантажі і за потреби доставляти працівників з одного населеного пункту громади до іншого.

На жаль, ми ще не повністю стали на ноги в бюджетному плані, є певні проблеми. Потреба є в інвентарі для працівників. Наприклад, тих же бензокіс у нас немає. Також нам потрібен садовий інвентар — граблі, лопати.