«Чекаємо на повернення наших захисників»: у Миколаєві вчергове відбулася акція «Не мовчи!Полон вбиває!»

Напис однієї з учасниць акції: «Поверніть сина матері», 17 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Близько 70 людей, рідні та друзі військовополонених, вийшли на мирну акцію "Не мовчи! Полон вбиває!". Мета заходу — привернути увагу суспільства до бійців, які перебувають у полоні.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця "Об’єднання дружин та матерів захисників України в Миколаївській області" Лілія Першина.

З 17 травня 2022 року у російському полоні перебуває син учасниці акції Марини — захисник Маріуполя.

"Інформацію ми могли дізнатися тільки від звільненого прикордонника, який зв’язався з онукою в Києві і на 31 грудня минулого року він був у Курську, але наче там було все добре. Можливо ще й не хотіли говорити все. Я тут, його дочка в Києві. Їздить по інших містах, їздила в Женеву. Ми весь час виходимо", — розповіла жінка.

Учасниці акції, 17 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Аби нагадати суспільству та владі про військовослужбовців, які другий рік поспіль у полоні Росії на мітинг прийшла Катерина — наречена військовополоненого.

"Хлопці, які поверталися з полону, передавали інформацію про те, що бачили його. Це все. Остання інформація була близько 8 місяців тому. Звертаємось всюди, де тільки можна. Всюди дзвониш — кажуть, що також нічого не знають. Люди будуть знати, не будуть забувати, більше говорити — і це дійсно допомагає, бо з часом війни люди забувають, що у нас війна, і що воїни наші перебувають в поганих умовах, перебувають в полон", — каже Катерина.

Учасники акції з прапорами морської піхоти, 17 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Другий рік на повернення з полону тата та дідуся чекає Ольга. Говорить, на мітинги виходить постійно.

"Вийшло, що тато потрапив раніше, а дідусь пізніше. Чекаємо на них вдома. Надіємось, що скоро всі наші полонені повернуться додому і всі будуть новорічні свята святкувати всіма родинами", — сказала Ольга.

Плакат «Поверніть моїх тата та дідуся з полону», 17 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Близько 70 людей вишикувались у живий ланцюг, розповіла Лілія Першина, керівниця "Об’єднання дружин та матерів захисників України у Миколаївській області". Акція "Не мовчи! Полон вбиває!" тривала одну годину.