Дев’ять років тюрми отримав один з учасників агентурної мережі РФ на Миколаївщини — прокуратура

За інформацією: Суспільне.

Засуджений через співпрацю зі спецслужбами РФ житель Миколаївщини. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

Суд визнав винним 33-річного жителя Миколаєва у несанкціонованому поширенні інформації про розташування Збройних сил України та виправдовуванні збройної агресії РФ. За даними слідства, чоловік передавав російській стороні дані про місця базування українських військових та наслідки обстрілів регіону.

Про це повідомили в Миколаївській обласній прокуратурі.

Прокурори у суді довели, що житель Миколаєва, бувши одним з учасників агентурної мережі Федеральної служби безпеки РФ використовував популярний проросійський Telegram-канал.

"Своїми висловлюваннями в інтернет мережі чоловік підтримував та виправдовував повномасштабне вторгнення РФ на територію України. Через месенджер інформатор "здав" ворогу інформацію про місця базування та переміщення ЗСУ, Сил оборони на території регіону, а також про наслідки здійснення ракетно-артилерійських обстрілів", — зазначили в прокуратурі.

За даними прокуратури, інформацію та координати засуджений передавав через "зв’язкового" — адміністратора Telegram-каналу, який за вказівкою ФСБ створив на території Миколаївщини власну агентуру. До її складу входило 13 місцевих жителів. Усі вони були на прямому зв’язку з проросійським блогером Сергієм Лебедєвим (більш відомим під псевдонімом "Лохматий"), який переховується у Донецьку.

Чоловіка визнали винним за статями Частина 3 статті 114-2, частина 1, 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України. "Несанкціоноване поширення інформації про розташування Збройних сил України" та "Виправдовуванні визнанні правомірною, запереченні збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників". Його засуджено до дев'яти років позбавлення волі. Вирок ще не набрав законної сили, оскільки триває строк його апеляційного оскарження.

Що відомо про російську агентурну групу на території Миколаївщини

  • У червні 2023 року адміністратору Telegram-каналу — повідомили про підозру в державній зраді та у порушенні законів та звичаїв війни. Ще чотирьох учасників російської агентури суд визнав винними у вчинених злочинах і призначив їм — від 8 до 15 років тюрми.

Довідковий Миколаїв