Городище «Дикий Сад» у Миколаєві та ще дев’ять пам’яток внесли до держреєстру

За інформацією: Суспільне.

Головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Владислав Довбня, 21 лютого 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Серед десяти пам’яток, внесених до реєстру у лютому 2024 року низка історичних будинків у Миколаєві, мармурові леви, що розташовані на вході до Каштанового скверу.

Мармурова скульптура лева, що стояла біля парадного входу до будинку сім’ї Аркасів Фото: Олена Земляна/Суспільне Миколаїв

Міське дівоче училище (згодом 2-га жіноча гімназія) Фото: Олена Земляна/Суспільне Миколаїв

Будинок, в якому був відкритий перший міський музей, і в якому деякий час розміщувалось товариство «Просвіта» Фото: Олена Земляна/Суспільне Миколаїв

Також є пам’ятка археології — городище "Дикий Сад". Керівник досліджень городища Кирило Горбенко розповів, що це поселення існувало близько 250 років — в останню чверть другого тисячоліття до нашої ери.

"Це дозволяє, по-перше, охороняти цей об’єкт — тобто він є під охороною держави. І, по-друге, це дозволяє виготовити нарешті облікову документацію, щоб її статус був підтверджений — з визначеними межами, з описом об’єктів", — каже керівник досліджень городища.

Територія городища Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Емблема при вході Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Довідкова ілюстрація на дошці Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Кирило Горбенко говорить, внесення до держреєстру фіксує правильну назву — городище, укріплене поселення, а також сприяє збереженню та розвитку пам’ятки.

Напис городище Дикий Сад, що розатшований над входом. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

З початку повномасштабної війни пам'ятку не досліджували, каже Горбенко. Влітку 2024 року роботи у "Дикому Саду" планують відновити. У перспективі — створити музей просто неба.

Довідковий Миколаїв