Громада Миколаївщини виділила субвенцію військовій частині на автівку та боєкомплект

За інформацією: Суспільне.

Автобус, на який виділили гроші у громаді. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Веснянська громада, що на Миколаївщині, виділила субвенцію у сумі сім мільйонів гривень військовій частині. Таке рішення прийняли депутати сільради під час сесії 15-го березня. Гроші передбачені на придбання командно-штабного автомобіля та елементів боєкомплекту для підрозділу ударних безпілотників.

Про це кореспондентам Суспільного розповів Веснянський сільський голова Леонід Мухарський.

Українське законодавство не дозволяє громадам самостійно купувати необхідні для конкретних військових підрозділів речі, говорить керівниця фінансового відділу Веснянської сільської ради Оксана Ткаченко. Можливе лише виділення субвенцій — такий спосіб фінансування, каже спеціалістка, доступний не для всіх військових частин.

"Є військові частини, які не мають рахунків, вони не є самостійними. До нас може звернутися тільки самостійна військова частина, яка має свій рахунок у казначействі, на який ми перераховуємо кошти, і вони самостійно потім здійснюють процедуру закупівлі", — пояснює процедуру керівниця фінансового відділу.

Засідання сесії, 15 березня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

З виділених військовій частині на сесії грошей, 6 мільйонів 316 тисяч гривень мають піти на придбання командно-штабного автомобіля на базі автобуса KANGAL. Ще 834 тисячі — на закупівлю елементів боєприпасів для ударних дронів.

"Щоб однією сумою виділити, як сьогодні ми виділили шість мільйонів з копійками на цей автобус — такого в нас ще не було, це вперше. Але приємно те, що дійсно ця сума грошей вона направлена на таку потрібну справу", — розповів сільський голова Леонід Мухарський.

Автівка для військових. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Це війна волонтерів та небайдужих людей, каже командир роти ударних безпілотників Сергій. Додає: зараз його підрозділ працює у Запорізькій області на Оріхівському напрямку, до лютого були під Авдіївкою. З Веснянською громадою, як і з іншими громадами та волонтерами, зв’язалися завдяки особистим контактам.

"Вийшли на них і власне, що вони нам дають — вони дають нам можливість отримати пункт керування на базі повнопривідного автобуса та БК (боєкомплект – ред.) для дронів. За що їм велика подяка. Але власне по всій країні воно так і відбувається — тобто більшість успіхів безпілотних рот — це успіхи волонтерів", — вважає Сергій.

Сергій, 15 березня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Довідковий Миколаїв