Миколаїв відвідала глава МЗС Німеччини Анналена Бербок: про що говорили

За інформацією: Суспільне.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. Фото: Миколаївська ОДА

У Миколаєві 25 лютого з робочим візитом перебувала німецька делегація на чолі з Міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. Під час візиту обговорили поточну ситуацію в місті та області, безпековий стан, кількість пошкоджених обʼєктів цивільної інфраструктури та їх відновлення.

Про це повідомляє Миколаївська обласна державна адміністрація.

За словами Анналени Бербок, Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки це буде потрібно.

Крім того, під час візиту міністерка оглянула встановлені у рамках підписаного Меморандуму між компанією Boreal Light GmbH та Миколаївською міською радою, опріснювальні системи на сонячних панелях. На втілення проєкту німецька організація виділила 260 мільйонів гривень.

Анналена Бербок оглядає опріснювальні системи на сонячних панелях. Фото: Миколаївська ОДА

Також у МЗС Німеччини повідомили про виділення країною ще 100 мільйонів євро.

Миколаїв є символом непохитного народного #спротиву. І він показує, з якою руйнівною люттю Путін атакує #Україну. Він хоче завдати удару в саме серце людей: в їхніх селах, адміністраціях та громадах. Наша допомога Україні полягає насамперед у підтримці людей на місцях. Центральним елементом нашої міжнародної допомоги є цивільне відновлення. Ми збільшуємо нашу гуманітарну допомогу на 100 мільйонів євро до загального обсягу в один мільярд євро.

Також у рамках співпраці з Німеччиною 20 лютого між Миколаївською обласною військовою адміністрацією та Урядом землі Нижня Саксонія підписано Спільну заяву про наміри партнерського співробітництва.

Вона передбачає гуманітарну допомогу, економічне співробітництво, співпрацю у сфері науки, освіти, культури та обмін знаннями й досвідом у розвитку двох міст.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок відвідала Миколаїв. Фото: Миколаївська ОДА

До того ж Миколаївська область одна з десяти, де реалізується Спеціальна програма допомоги Україна/ЄС стійким регіонам (SAP). Це один із проєктів, які Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) реалізує в Україні.

Мета — підтримка уповноважених урядових і неурядових установ у вибраних областях України для надання послуги на основі потреб для базового догляду та захисту населення.

Довідковий Миколаїв