Міненерго повідомило, скільки населених пунктів залишаються без світла

Лінія електропередач. Фото: УНІАН

Через погіршення погодних умов 225 населених пунктів залишалися без світла, обмеження електропостачання не застосовуються в жодній з областей. Через снігопади, обледеніння та поривчастий вітер знеструмлені споживачі на Донеччині, Дніпропетровщині, у Харківській і Кіровоградській областях. Також 454 населених пункти без світла через бойові дії і технологічні порушення.

Про це інформують у Міненерго.

Запровадження графіків відключень побутових споживачів не передбачається.

Донеччина

Через негоду без електропостачання — 147 населених пунктів. Протягом доби заживлено 42 населених пункти (50,4 тисячі клієнтів). Всього з урахуванням бойових дій залишається без світла 295 населених пунктів — 160,9 тисячі споживачів.

Дніпропетровська область

Внаслідок несприятливих погодних умов без електропостачання 38 населених пунктів — 4,2 тисячі споживачів.

Харківщина

Без напруги внаслідок негоди — 25 населених пунктів (3,4 тисячі клієнтів), через бойові дії — 16,2 тисячі споживачів. Підключено протягом доби 924 абоненти. Триває огляд пошкоджень внаслідок нових обстрілів у трьох громадах області.

Кіровоградська область

Внаслідок несприятливих погодних умов без електропостачання — 4 населених пункти, 563 абоненти.

Запорізька область

Через технічні причини станом на 9:00 годину знеструмлено 16 населених пунктів (16,4 тисячі споживачів). Заживили 21 тисячу клієнтів. Без електроенергії залишається 79 населених пунктів (27,4 тисячі абонентів).

Київ

Усі абоненти, які перебували без світла через атаку РФ 13 грудня, з напругою.

Київська область

Через технічні причини станом на 9:00 годину без напруги — 14 населених пунктів ( 5,2 тисячі клієнтів).

В Обухівському районі внаслідок порушення власником приватного будинку правил користування природним газом, а саме — під’єднання несанкціонованого газопроводу  — стався вибух. Загинули двоє людей.

Миколаївщина

Через технічні причини знеструмлено 10 населених пунктів, 1,7 тисячі абонентів.

Внаслідок ракетних ударів в Очаківській громаді пошкоджений газопровід низького тиску. Без відключень, потерпілих немає.

Одеська область

Через технічні причини без електроенергії перебувають 3,5 тисячі абонентів.

Сумщина

Внаслідок технічних причин знеструмлено 3 населених пункти — 405 споживачів. Всього без електропостачання залишається 60 населених пунктів (2,9 тисячі користувачів).

Херсонщина

В обласному центрі через обстріли знеструмлені 33,7 тисячі споживачів. В області залишаються без напруги 53 населених пункти (близько 30 тисяч точок обліку).

Хмельницька область

Під час проведення земляних робіт сторонніми особами пошкоджено газопровід середнього тиску. Внаслідок пошкодження відсутнє газопостачання у 70 споживачів с. Лисогірка.

Чернігівщина

Внаслідок бойових дій без електропостачання — 19 населених пунктів (1,3 тисячі абонентів).

Як відзначили в Міненерго, 14 грудня вночі в Карпатах та на Закарпатті, вдень у центральних та східних регіонах України прогнозуються значні опади; у південних, центральних та північно-східних областях пориви вітру 15 — 20 м/с (I рівень небезпеки,  жовтий).

“Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи комунальних та енергетичних підприємств, порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць”, — йдеться у повідомленні.

При цьому застосування планових відключень побутових споживачів не передбачається. Ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована.