На Миколаївщині жителі громади вимагають спрямувати 30 млн гривень на потреби ЗСУ

Табличка «Гроші на ЗСУ», 12 лютого 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Спрямувати 30 мільйонів гривень вільних залишків не на ремонт укриттів у школах, а на допомогу українським захисникам: жителі Веснянської громади почали збір підписів під зверненням до президента і депутатів Верховної Ради. Під час зборів у селі Петрово-Солониха під документом поставили підписи 121 житель села.

Про це кореспондентам Суспільного розповів Веснянський сільський голова Леонід Мухарський.

"Якщо побудувати нове бомбосховище на кількість дітей — 200 з лишком у вас, точну цифру не знаю — то потрібно приблизно 40 мільйонів гривень. Щоб спробувати — спробувати до тих стандартів, які є його відремонтувати", — навів аргумент Леонід Мухарський.

Леонід Мухарський під час слухань, 12 лютого 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

У Петрово-Солонисі 12 лютого почався збір підписів під зверненням до президента і народних депутатів щодо пріоритету прямої допомоги від громад Збройним Силам України.

Наразі, йдеться у документі, Веснянська громада може спрямувати на допомогу армії 30 мільйонів гривень вільного залишку бюджету. Але органами прокуратури відкрито кримінальні справи на сільського голову щодо неналежного утримання бомбосховищ. І законодавство не дозволяє прямої витрати грошей громади на закупівлю товарів для військових.

"Нам не треба зараз бомбосховище, дороги. Нам треба мирне небо, мирне небо нашої землі. І треба допомога нашим хлопцям, просто щоб протистояти тим звірам", — каже жителька села Петрово-Солониха Анна Коганова.

Учасники слухань, 12 лютого 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Станіслав Терен — один з ініціаторів звернення і боєць добровільного формування територіальної громади "Ніка", каже: брав участь у боях за рідне село 2022-го року.

"Ми спочатку думали, що це — гроші, виділені з якогось фонду — для будівництва бомбосховищ. Але оскільки ці гроші зароблені нашою громадою, ми звернулися до голови нашої ОТГ Леоніда Мухарського і ми йому дуже вдячні, що він нас підтримав у цьому питанні", — каже Станіслав Терен.

Станіслав Терен, 12 лютого 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Леонід Мухарський розповів, що на початку лютого у громаді провели онлайн-голосування і 90 відсотків учасників висловилися за спрямування вільних залишків бюджету на потреби Збройних Сил України. Під час зборів у селі Петрово-Солониха під зверненням підписався 141 місцевий житель. За словами сільського голови підписи збиратимуть протягом тижня.