Обмін військовополоненими. Додому повернулися двоє миколаївських морпіхів

За інформацією: Суспільне.

Обмін військовополонених, 3 січня 2024 року. Фото: 36 ОБрМП

Україна третього січня повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Серед звільнених з полону двоє морських піхотинців 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

Про це повідомили в пресслужбі бригади.

Додому повернулася бойова медикиня миколаївських морпіхів.

"Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання", — зазначили в повідомленні 36 ОБрМП.

Також з російського полону повернувся воїн танкового батальйону бригади, який брав участь в обороні заводу "Ілліча".

Наразі на морпіхів чекає медична допомога та реабілітація.

Що відомо про обмін полонених

  • У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному станом на початок січня 2023 року повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.
  • Україна 24 листопада 2022 року провела черговий обмін — 50 українських військових повернули з російського полону. З полону вдалося повернути 19 військових, які обороняли Маріуполь, 12 з яких були евакуйовані з "Азовсталі", а також 15 полонених з ЧАЕС та 7 з острова Зміїний.
  • 23 листопада 2022 року відбувся черговий обмін. З полону Росії повернулись 36 українців. Серед звільнених — хлопці, які захищали Маріуполь, були на "Азовсталі", а також нацгвардійці, що були взяті у полон на ЗАЕС у перші дні вторгнення.
  • Під час обміну полоненими 26 листопада 2022 року з російського полону звільнили чотирьох морських піхотинців. Двоє з них — військові миколаївської 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірал Михайла Білинського, які захищали Маріуполь.
  • Четвертого лютого 2023 року вдалося звільнити з полону двох морських піхотинців 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірал Михайла Білинського.
  • 7 березня 2023 року стало відомо, що додому повернулись 21 морський піхотинець 36-ї ОБМП.
  • Україна десятого квітня 2023 року провела великий обмін полоненими. Вдалося повернути сотню людей, серед визволених 15 військовослужбовців 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.
Довідковий Миколаїв