Перший рівень небезпеки. Як усувають наслідки негоди на Миколаївщині

Спецавтомобіль комунальників, Миколаїв, 8 січня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві восьмого січня оголосили перший рівень небезпеки через погіршення погоди. У місті спостерігають ожеледицю та налипання мокрого снігу. Комунальники усувають наслідки негоди, рятувальники працюють у посиленому режимі.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла речниця Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області Ілляна Пацюк.

У ніч проти восьмого січня фахівці ДСНС долучалися до ліквідації дерев, які впали на проїжджу частину.

"На зараз у нас на Первомайщині падає сніг, у Вознесенському районі це така крупа, і з ночі була ожеледиця на дорогах, були заледенілі дерева, і проїжджі частини. Зранку (восьмого січня — ред.) у Новобузькій громаді автомобіль, що перевозив хліб, з'їхав у кювет. Рятувальники на спецтранспорті витягнули його", — говорить речниця ДСНС у Миколаївській області.

Речниця ДСНС у Миколаївській області Ілляна Пацюк, 8 січня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Зі слів керівника комунального підприємства "ЕЛУ автодоріг" Віталія Шевченка, комунальники встигли підготувати необхідну техніку ще до попередження про снігові замети та ожеледицю. До робіт залучили 14 спецавтомобілів.

"Ми вже заздалегідь готували це, тому в нас є запас солі — це 2 735 тонн, є також 300 тонн піщано-сольової суміші", — каже про підготовку посадовець.

Колишній водій маршрутного таксі Ігор говорить, негода не завадила його планам. Потреби кудись їхати не має, тому по можливості не виїжджатиме.

"Погода не радує, очікуємо взагалі похолодання, я думаю, у нас будуть якісь проблеми з дорогою, з автомобілями", — додає Ігор.

Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв «Треба уважніше дивитися, дивитися по сторонах, по дзеркалах» Водій Ігор

Місцева жителька Мирослава говорить, попри ожеледицю, все одно не відмовиться від власних планів прогулятися містом.

"Відповідного взуття не маю, але вже купила відповідний прилад, щоб надягати й не ковзати по ожеледиці, тому, в принципі, я готова", — говорить Мирослава.