Пес Бакс служить у складі 123-ї миколаївської бригади тероборони

Пес Бакс. Фото: 123 бригада тероборони

Бакс родом з Бельгії. Чотирилапий перебуває на службі в ЗСУ, нині він у складі миколаївської 123 бригади тероборони чергує на блокпостах та розшукує російські міни й нерозірвані снаряди.

Про це шостого березня повідомили у пресслужбі 123 бригади тероборони Збройних сил України.

"Найкращий з кращих! Опанував чимало навчальних курсів та напрямків. Ним виявлено сотні кілограмів вибухівки. Він "горить" своєю справою, і пишається долею, адже він шанований і корисний!" — описують Бакса у пресслужбі.

Собака у пошуках «підозрілого» предмета. Фото: 123 бригада тероборони

Баксу два з половиною роки. Це метис бельгійської та німецької вівчарки.

Чотирилапий йде у розвідку Фото: 123 бригада тероборони

Бакс Фото: 123 бригада тероборони

Тренує собаку кінолог Олексій, розповідає начальник служби зв'язків з громадськістю 123-ї бригади ТрО Руслан Голосний.

"Він відряджений до нас, не суто з бригади. Виконує різні завдання, його залучають на різних напрямках, тому що він багатофункціональний. Шукає наркотики, вибухівку", — говорить Руслан Голосний.

Чотирилапий поруч з військовослужбовцем. Фото: 123 бригада тероборони

Бакс не розуміє української, команди виконує бельгійською, додає військовий. Окрім чотирилапого у бригаді є інші тварини, втім пса Бакса вважають легендарним.

"Він дуже грайливий, дуже жвавий, він рветься в бій. Нагород немає, хоча може й буде", — розповідає Руслан Голосний.