Поїде під Авдіївку. Миколаївські автомайстри відправили на фронт 35-й переобладнаний автомобіль

За інформацією: Суспільне.

Миколаївські автомайстри відправили на фронт 35-й переобладнаний «Багі», 27 листопада 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Гроші зібрали львівські волонтери, переобладнали на Миколаївщині, а бойове чергування автівка нестиме під Авдіївкою. З автомайстерні 27-го листопада відправили на фронт 35-й автомобіль типу "Багі".

Про автівку для військових Суспільному розповів власник автомайстерні Ігор.

Від стокової версії "ВАЗ 2108" залишився двигун та кілька елементів ходової.

"Усе спрощено. Електрообладнання насамперед. Один запобіжник на весь автомобіль, дротів взагалі практично не видно. Знову ж модифікована система охолодження. Усе зашито. Потужний захист. Можна на повному ході налетіти на якийсь пень чи камінь і нічого не буде їй", — говорить Ігор.

Власник автомайстерні Ігор біля обладнаної автівки. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Переобладнання автомобіля триває від 1,5 до 3 місяців. В залежності від наявності матеріалів і завантаженості робітників. Щомісяця, звідси виїжджають по три-чотири подібних машини.

"Автівка спеціально зроблена для того, щоб можна було покласти пораненого, щоб поряд сів медик. І міг надавати допомогу", — каже власник автомайстерні.

Автівка в майстерні. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Вартість робіт, матеріалів, що містить донора, варіюється від 100 до 150 тисяч гривень. Профінансували цей проєкт волонтери зі Львова.

Переобладнання багі. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Волонтер Валерій Шпичка розповідає, що це вже друге замовлення в цій майстерні.

"Це життєво необхідні речі. Тому що ці "Багі" вони універсальні. По-перше, вони високопрохідні. Вони можуть підвозити БК, вивозити поранених. І загалом такі речі вони унікальні", — говорить Валерій.

На зачепі машину довезуть з Миколаївщини на фронт під Авдіївку. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На зачепі машину довезуть до пункту призначення та передадуть бійцям. У майстерні стоїть ще майже 10 автівок-донорів, що очікують на переобладнання.

Довідковий Миколаїв