Правоохоронці виявили рибалку на водосховищі Миколаївщини, який незаконно ловив рибу

Риба у сітці, 5 березня 2024 року. Фото: Поліція Миколаївської області

Під час рейду на Єланецькому водосховищі 5 березня миколаївські правоохоронці виявили чоловіка, який на човні незаконно ловив рибу. За підрахунками інспекторів сума завданих збитків державі склала 324 тисячі 292 гривні.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Нацполіції у Миколаївській області.

Під час рейду 5 березня на Єланецькому водосховищі поблизу села Камʼянка Вознесенського району поліцейські спільно з рибоохоронним патрулем викрили чоловіка, який на човні здійснив незаконний вилов риби.

Човен з рибою, 5 березня 2024 року. Фото: Поліція Миколаївської області

Патруль вилучив у рибалки понад 200 особин риби. У чоловіка правоохоронці вилучили заборонені знаряддя лову: сітки та човен. Сріблясті карасі, окуні та тарань правоохоронці здали на зберігання рибоохоронному господарству.

За вказаним фактом дізнавачі сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 1 Вознесенського районного управління розпочали кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого статтеюза частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України "Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом". Санкція статті передбачає покарання від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років.

Що відомо про вилов риби на Миколаївщині

• Риболовля у осінньо-зимовий період дозволяється виключно поза межами зимувальних ям та лише зимовими вудками. При цьому загальна кількість гачків не повинна бути більше 7 на одного рибалку.
  • Закон забороняє використання одинарних з'єднаних між собою подвійних і потрійних гачків без мормишки, природної або штучної приманки та риболовлі за допомогою багренії.
  • Також рибалкам слід пам'ятати про засоби для вимірювання маси та довжини риби. Наприклад, добова норма вилову становить 3 кг плюс одна особина, розмір якої перевищує мінімальний дозволений для вилову.