Про міни і пожежі через гру: у Миколаєві запрацював перший інтерактивний клас безпеки

Діти в інтерактивному класі, 12 березня 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві діє єдиний в місті інтерактивний клас безпеки. Перше заняття відбулося одразу після відкриття 12 березня. Дітям та батькам продемонстрували зони медичної допомоги, мінної та протипожежної безпеки.

Про інтерактивний клас і його особливості кореспонденти Суспільного поспілкувалися з інспекторами ДСНС.

"Починаючи з 2022 року з початку повномасштабного вторгнення ми намагаємось реалізовувати проєкти по Миколаївській області, створення класів безпеки. Наразі в нас всього налічується близько 50 таких класів, але цей клас, який ми сьогодні відкрили він є один такий інтерактивний, він є інноваційний", — розповів головний інспектор відділу безпеки Олександр Русавський.

Інтерактивний клас, 12 березня 2024. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Організація занять у класі безпеки планується у співпраці з навчальними закладами. Програма розрахована на дітей від 6 до 14 років. Приміщення оснащене інтерактивними дошкою та підлогою і набором VR-окулярів.

Під час лекції діти приміряли амуніцію рятувальників, 12 березня 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Навчає дітей провідний інспектор відділу організації пожежно-профілактичної роботи та заходів цивільного захисту Миколаївського районного управління Державної служби надзвичайних ситуацій Олена Возняк.

"На сьогодні найактуальнішою темою у нас є мінна безпека: ми наголошуємо діткам на правилах безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів, показуємо як вони виглядають, якого кольору, форми можуть бути і де вони найчастіше знаходяться і алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів", — розповіла інспекторка.

Олена Возняк, 12 березня 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

До інтерактивного класу безпеки першими завітала група учнів з Миколаївської спеціальної школи №3. Серед них 7-річний Кирило, мама хлопчика каже, син залишився задоволеним та отримав нові знання про мінну безпеку.

"Дуже багато було емоцій, дуже багато всього цікавого, мультики, ігри, про мінну безпеку також розповідали і дуже багато чого можна було тут подивитись, для себе нового дізнатись. Також вдома я з ним розмовляю, розповідаю, що це небезпечно і як потрібно захищатись і щоб цього не сталось. Але сьогодні навіть для себе я дізналась нового", — сказала відвідувачка.

Відвідувач заходу в інтерактивному класі Кирило, 12 березня 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Інтерактивний клас безпеки впроваджується за ініціативи Всеукраїнської громадської організації та фінансової підтримки міжнародних партнерів.