«Рак шкіри завжди був на першому місці у регіоні». У миколаївському онкодиспансері безкоштовно лікують хворих на рак

Апарат МРТ, Миколаїв, 15 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У миколаївському обласному онкодиспансері надають безкоштовне лікування злоякісних новоутворень. Станом на 15 лютого на стаціонарі в закладі перебувають приблизно 130 пацієнтів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів виконувач обов'язків директора Миколаївського обласного центру онкології Дмитро Лагочев.

На Миколаївщині станом на грудень 2023 року зросла кількість хворих на рак на 15-20 відсотків у порівнянні з 2021 роком. Статистика за 2022 рік відсутня через бойові дії, каже фахівець.

"Виявлення захворювання також збільшилось і це плюс. Занедбаність, на жаль, у нас зростає", — говорить Дмитро Лагочев.

Виконувач обов’язків директора Миколаївського обласного центру онкології Дмитро Лагочев. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Безкоштовне лікування надають при наявності електронного направлення, додає лікар. Крім того, для пацієнтів доступне хірургічне, хімієтерапевтичне або радіологічне лікування.

Медичне обладнання у лікарні, Миколаїв, 15 грудня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Зі слів медичного директора з терапевтичної роботи Леоніда Ярошевського, понад 30 пацієнтів звертаються до нього щоденно. Найчастіше виявляють рак шкіри, каже лікар.

"Поліклініка вдень приймає понад 300 пацієнтів, такого не було. Ми (заклад — ред.) розраховані на 150 пацієнтів. Рак шкіри завжди був на першому місці по захворюваності в нашому регіоні", — розповідає Леонід Ярошевський.

Леонід Ярошевський під час роботи, Миколаїв, 15 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Для лікування різних стадій онкологічних захворювань використовують гамма-терапевтичний апарат, розповідає провідна спеціалістка Лариса.

"Ми лікуємо ті захворювання, які починаються з першої стадії, закінчуючи четвертою, тому що ми надаємо радикальне лікування, паліативне лікування і симптоматичне лікування для покращення життя наших хворих", — говорить жінка.

Гамма-терапевтичний апарат та кушетка, Миколаїв, 15 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Зі слів провідної спеціалістки, ракові клітини чутливі до радіаційного випромінювання.