Сеанс мануальної терапії. Житель Миколаєва робить безкоштовні масажі військовим

За інформацією: Суспільне.

Сертифікати Олександра з навчань. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв"Вважаю, кожен той, хто не на фронті — він чим може, то повинен допомогти".

З часу, як російські війська розпочали масштабну війну, чоловік залишався у Миколаєві. Працює на Глиноземному заводі, а після роботи приділяє чотири-п’ять годин масажам. Кожен сеанс триває 50 хвилин. На місяць звертаються приблизно 25-30 чоловік.

"Загальні (проблеми — ред.) — це гіпертонус м’язів через те, що носять бронежилети, умундирування різне, боєприпаси. Грижі — це розповсюджене, воно потім (дає — ред.) болі в ноги", — пояснює фахівець.

Олександр розповідає про причини проблем, з якими до нього звертаються. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Родом чоловік з села Правдине Херсонської області. Переїхав у Миколаїв вісім років тому. Восьмого вересня 2022 року внаслідок російських обстрілів загинула його мати, дізнався про це від друга родини.

"Він мені дзвонить, плаче, я не можу зрозуміти… Каже, я не знаю, як тобі сказати, загинула мати. Це був просто шок. Обстріл сильний був. Маленький уламочок у живіт залетів. Не було змоги повезти у лікарню, бо хто поїде туди? Ще й окупанти не пускали", — пригадує розмову чоловік.

Нині єдиною підтримкою для нього залишається трирічна донечка Маргарита, рідна сестра та племінниця.

"Як бачуся з нею — завжди радісний стаю, а так весь час у роботі. Коли у роботі, то нема коли думати. Але все одно буває, що нахлинає. Приїжджаю в село, дім пустий стоїть. Звик їздити, що мама чекає, зустрічає…", — говорить масажист.

Масаж Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Процес реабілітації Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Масаж Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Процес реабілітації Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Відвідувач мануальної терапії військовослужбовець Ігор каже, після масажів відчуває легкість. Інший український воїн Фелікс додає, нещодавно повернувся з-під Бахмута, має проблеми з хребтом.

"Як Саня сказав, що треба поправляти спину, пішли до нього. Він мене полікував, і зараз у мене самопочуття вже краще", — ділиться враженнями військовий.

Довідковий Миколаїв