Що потрібно знати про безперебійники перед покупкою

Незважаючи на великий вибір автономних гаджетів, які здатні працювати без постійного підключення до мережі електричного струму, стаціонарні ПК залишаються незамінними. Більший розмір дисплея, вища потужність — їхні головні переваги. При цьому вони «бояться» раптових перепадів напруги та повного знеструмлення мережі. Це може призвести до втрати важливих даних та виходу з ладу обладнання. Щоб такого не трапилось, потрібно правильно вибрати безперебійник та підключити його до ПК.

Основна задача джерела безперебійного живлення (ДБЖ) — забезпечення неперервної роботи підключених пристроїв у разі відключення основного електроживлення. Деякі моделі також захищають від стрибків напруги.

Архітектура ДБЖ

Розрізняють такі типи безперебійників:

  1. Резервний (Off-Line, Standby). Найбільш прості та доступні за ціною моделі. Вони заряджаються, поки є живлення в мережі, та підтримують роботу ПК за відсутності напруги.
  2. Лінійно-інтерактивні (Line-Interactive). Такі пристрої додатково стабілізують вхідні параметри напруги.
  3. Безперервної дії (Online). Ці пристрої функціонують постійно задля забезпечення оптимальних значень вихідної напруги та сили струму. Такі безперебійники необхідні для техніки, яка дуже вразлива до перепадів в мережі.
  4. Гібридні. Ці пристрої поєднують різні технології для забезпечення надійного живлення комп’ютера.

Потужність безперебійника

Потужність ДБЖ визначає час, протягом якого пристрій працюватиме без напруги в мережі. Оптимально, коли цей параметр на 30% вище, ніж у ПК чи іншої підключеної техніки.

В середньому можна орієнтуватись на такі показники:

  • до 1000 Вт — для стаціонарних ПК;
  • 1000–5000 Вт — для серверів та локальних мереж;
  • понад 5000 Вт — для великої кількості серверних пристроїв.

Форма вихідної напруги

Від цього параметру залежать вартість безперебійника та сфера його застосування. За формою вихідна напруга може бути синусоїдальною або апроксимованою, тобто мати вигляді модифікованої синусоїди. Не варто використовувати моделі, у яких форма вихідних параметрів напруги не відповідає синусоїді. Це шкідливо для електроніки.

Якщо потрібен безперебійник для ПК, то варто вибрати модель з апроксимованою синусоїдою. Для газових котлів, холодильників та інших приладів, які облаштовані електродвигуном, потрібен безперебійник із синусоїдальною формою вихідної напруги.

Додаткові функції

Варто віддати перевагу моделям зі зручним та інтуїтивно зрозумілим типом керування. Є безперебійники, у яких можна замінити акумулятор на новий. Вони дорожчі, проте з часом не доведеться купувати ще одне ДБЖ.

Довідковий Миколаїв