Судді ВС порушили принцип застосування “Закону Савченко”: правозахисник про рішення у справі про втечу екснардепа Шепелева

КИЇВ. 5 жовтня. УНН. “Закон Савченко”, який нещодавно застосували в рамках розгляду касації екснардепа Олександра Шепелева судді Верховного суду, поширюється виключно на тих, хто перебував у місцях попереднього ув’язнення на території України. Таку думку щодо особливостей застосування закону в ексклюзивному коментарі УНН висловив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

Цитата

“Закон Савченко поширюється виключно на українську пенітенціарну систему і осіб, які перебували в системі виконання покарань… Відповідно, в терміни, коли цей закон був чинний, його застосовують. Щодо осіб, які перебували на території інших держав в місцях позбавлення волі — це росія, Таїланд або США — цей закон не має застосування”, — наголосив експерт.

Говорячи про рішення суддів Верховного Суду, які під час розгляду касаційної скарги захисту екснардепа Олександра Шепелева двічі допустилися помилок — у зарахуванні терміну екстрадиційного арешту особі, яку не було екстрадовано, та у використанні “Закону Савченко”, правозахисник зазначив, що саме цю справу він не вивчав, але “тут цей закон неаплікабельний, тому що є певне порушення принципу його застосування”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Князєва живе та перемагає Закон у стінах Верховного Суду: на волю може вийти вбивця та агент ФСБ

“І це, в принципі, вимагає перегляду і оскарження. Але оскільки це рішення ВС — тільки через пленум це можна зробити”, — зазначив він.