Вінницьким депутатам варто особисто розібратися з надзвичайною ситуацією щодо гепатиту — громадський діяч

Сергій Кудлаєнко

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Депутатам Вінницької міської ради, можливо, варто було б створити робочу групу та взяти участь у вивченні ситуації навколо спалаху гепатиту А у місцевій територіальній громаді. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив колишній народний депутат України, громадський діяч Сергій Кудлаєнко.

Цитата

«Свого часу було прийнято рішення на рівні держави щодо ліквідації СЕС України. На мій погляд, це рішення було неправильним і сьогоднішня ситуація зі спалахом гепатиту А є не першим випадком, який це доводить. Краще займатися системною профілактикою будь-якого захворювання, ніж потім долати наслідки. Наскільки я знаю, у нас дуже активні місцеві депутати, вони реагують на будь-яку проблему. Переконаний, що до них звертаються виборці з питанням, яка причина спалаху гепатиту А. Можливо, за їхньої ініціативи треба було б створити робочу групу для з’ясування усіх обставин. Тим більше, що досвід створення таких комісій у них є. Мені, як мешканцю Вінниці, також було б цікаво дізнатися реальну причину спалаху гепатиту А», — зазначив він.

Наразі, зазначив Кудлаєнко, у Вінниці працює офіційна міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка має дати висновок, чому виникла ця надзвичайна подія.

За його словам, наразі у місті школи перебувають на карантині, але багато дошкільних навчальних закладів та закладів громадського харчування продовжують роботу.

«Необхідно було проводити профілактичні заходи своєчасно, а не тоді, коли зафіксовано спалах захворювання», — резюмував Сергій Кудлаєнко.

Нагадаємо

24 жовтня у Міністерстві охорони здоров’я заявили про спалах гепатиту А на Вінниччині. Тоді госпіталізували 60 людей з підтвердженим діагнозом — гепатит А.  Серед них — 14 дітей. За рішенням міської ради Вінниці, з 30 жовтня школярі перейшли на онлайн-навчання. 31 жовтня МОЗ визначив спалах гепатиту А на Вінниччині як «надзвичайну ситуацію на рівні області». Загальна кількість хворих на вірусний гепатит А станом на вечір 6 листопада збільшилась до 285. З них 46 людей перебуває на стаціонарному лікуванні, 165 – виписані, в тому числі 29 дітей.

За період з 17 жовтня по 6 листопада фахівцями відібрано 341 пробу води для лабораторного дослідження. Станом на 6 листопада також було відібрано 112 проб для дослідження методом ПЛР на визначення вірусного гепатиту А. За результатами аналізу всі проби відповідають вимогам Державних санітарних норм.

Крім того 120 проб було відібрано для бактеріологічних досліджень. Наразі досліджено 110 проб, у 24 виявлена невідповідність вимогам якості питної води (14 — водопровідна мережа, по вмісту ентерокококів, загальних колі-форм; ще 10 — кринична вода, по вмісту кишкової палачки, ентерококів, загальних коліформ, загальному мікробному числу).

Також на санітарно-хімічні показники було відібрано 109 проб. Вже досліджено 107 проб – в 64 з них встановлено невідповідність вимогам. На санітарно-хімічні показники відібрано 109 проби, досліджено 107 проб.

Джерело: УНН