У Миколаєві встановили зупинку маршрутки біля житлового будинку: місцеві мешканці скаржаться

Кінцева зупинка маршруту №13. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві місцеві жителі скаржаться через розташування кінцевої зупинки маршруту №13 поблизу житлового будинку та дитячого майданчика. Люди вимагають реагування місцевої влади.

Про це розповіли кореспондентам Суспільного мешканці будинку за адресою Архітектора Старова, 4-В.

На цій вулиці проїжджа частина, поблизу дитячий майданчик та житлові будинки, а ще, віднедавна, кінцева зупинка маршрутного таксі №13.

"Ми зібралися через те, що на нашій території керівництво 13 маршруту вирішило встановити у нас ще й кінцеву зупинку, поряд з дитячим майданчиком", — розповідає голова будинку Світлана Ярмантович.

За словами Світлани, дізналася про встановлення кінцевої зупинки випадково, коли побачила, що чоловіки укладають плитку на проїжджій частині. Коли вона запитала, що вони тут роблять, вони відповіли: "Тут буде кінцева 13-ї".

Світлана Ярмантович. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Світлана каже, що ніхто не попереджав її та інших мешканців про це, і що вони не погоджуються з таким розташуванням зупинки.

"Ми взагалі вважаємо, що в житловій зоні, без дозволу (не можна — ред.), ніхто нас не запитував. Прийняли самі рішення, тому ми й зібралися, щоб вони її прибрали, нехай переносять".

Інша жителька будинку Анна Рибак скаржиться, що не встигли навіть встановити паркан, щоб відгородити дітей від дороги, а тепер буде потік машин збільшуватися у рази.

"Куди вони будуть ставить всі ці машини? Тут йде одразу роздоріжжя на 4-5 доріг, поряд школа, дитячий садок, куди вони будуть ставити весь цей транспорт? Ось потепліє, добре, їм треба буде десь їсти, ходити до туалету, куди вони підуть? Якщо поруч з дитячим майданчиком буде гора сміття і біотуалет, це буде взагалі. Як так можна", — каже жінка

Дитячий майданчик, що біля зупинки. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Місцеві жителі розповідають, неподалік від цього місця раніше була зупинка маршрутного таксі № 66.

"Вона теж була тут, але і на той момент була проблема, що розворот під будинком, виїжджали сюди, відстоюватися, бо тінь, знову ж таки, під будинком, але у наших планах: ми збираємося розпоряджатися своєю територією, ми хочемо загородити від того, щоб діти не вибігали на дорогу, а тепер виявляється за нас уже все вирішили", — розповідає Світлана.

Необлаштована зупинка. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Заступник начальника управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради Олег Кукса в офіційному листі для редакції Суспільного зазначив, що кінцеві зупинки рекомендується влаштовувати у населених пунктах, з урахуванням геометричних параметрів місця для здійснення розвороту та наявності пішохідного переходу.

Кукса повідомив, що схема руху міських автобусних маршрутів загального користування розглядається та затверджується на засіданні виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

Керівник малого приватного підприємства “ТФТТранспортне фірмове товариство.” Олег Дельгас, відмовився надавати коментар кореспондентам Суспільного. Водії також ситуацію не коментували.

Станом на восьме грудня, жителі будинку на вулиці Архітектора Старова планують писати лист зі зверненням до міського голови з проханням прибрати автобусну зупинку.