Україна має багаторівневу систему ППО, але вона потребує посилення — Столтенберг

Україна за допомогою НАТО вже змогла створити багаторівневу систему ППО, але вона потребує посилення та забезпечення боєприпасами, ремонту та обслуговування, щоб залучені системи могли виконувати покладені на них завдання із захисту країни.

На цьому сьогодні у Брюсселі під час пресконференції за підсумками надзвичайної Ради Україна-НАТО наголосив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Україна вже зараз має багаторівневу систему протиповітряного захисту. Проблема в тому, що вона має бути сильнішою та ширшою. Україна просила надати спроможності, щоб збивати дрони, крилаті ракети, а також найсучасніші балістичні ракети. Тож Україна має системи NASAMS, IRIS-T, «Gepard», а також батареї «Patriot». Це різні рівні системи протиповітряного захисту, але їм потрібно більше таких систем, більше батарей та більше боєприпасів до цих систем — і це точно те, що ми обговорювали сьогодні», — сказав керівник НАТО.

Столтенберг зауважив, що дуже важливо, щоб усі системи протиповітряного захисту, які вже поставлені в Україну, були операційно дієздатними, що означає — вони потребують запасних частин, обслуговування й ремонту, а також постачання ракет-перехоплювачів, тому що мати батареї ППО без таких перехоплювачів не має сенсу.