«Зарплату там виплачують, але вона не така» — ОВА щодо зарплати у центрі лікування інфекційних хвороб у Миколаєві

За інформацією: Суспільне.

Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб. Фото: Миколаївська обласна інфекційна лікарня Facebook

Колектив "Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб" станом на 12 березня отримав зарплати частково. За пакетом Національної служби здоровʼя України медичному закладу нарахували 17 мільйонів гривень, потреба становить 21 мільйон гривень.

Про це на пресбрифінгу розповів заступник начальника Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров.

За словами Юрія Гранатурова, станом на 12 березня зарплата працівників центру не відповідає визначеним Постановою Кабінету Міністрів України розмірам.

Вони отримують зарплату, але не по постанові Кабміну, яка для нашої області становить 20,5 тисяч гривень для лікаря і до 15 тисяч гривень для медичної сестри. Менше вони отримують, ніж медична сфера у великих лікарнях. Зараз зарплату там виплачують, але вона не така, як годиться, тому що їх пакет нараховує десь 17 мільйонів гривень, а їм потрібно більше — десь 21 мільйон.

"Інфекційна лікарня, як і ще деякі лікарні, це монопрофільна лікарня, тому вони не можуть отримати, окрім пакета НСЗУ, інші пакети. Ситуація має формульний підхід, але потрібно зробити все, щоб при створенні спроможної мережі інфекційна лікарня стала більш потужною", — сказав Юрій Гранатуров.

Із його слів, в області створена робоча група щодо відпрацювання механізму подальшої діяльності лікарні.

"Робоча група плідно працює, яка буде приймати основне рішення. Ми виконавча влада, те, що приймуть депутати облради, ми просто будемо втілювати у життя і виконувати", — каже заступник начальника Миколаївської ОВА.

За словами виконувачки обов'язків начальника управління охорони здоровʼя Миколаївської ОВА Ірини Ткаченко, пакет НСЗУ розрахований на виплату зарплат працівникам центру у першому кварталі 2024 року.

"По певних договорах з НСЗУ вони отримали менше фінансування, як в інших лікарнях. На сьогодні там працюють 12 лікарів і надають достатню допомогу. Трохи збільшена кількість пацієнтів паліативної допомоги. Після закінчення першого кварталу ми зрозуміємо, як будуть підписані договори надалі, адже по певних пакетах контрактування з НСЗУ було тільки на перший квартал 2024 року", — каже Ірина Ткаченко.

Із її слів, скорочувати медиків, зокрема обласного центру лікування інфекційних хвороб, не будуть.

"У регіоні працює близько 12 тисяч медичних працівників, укомплектованість лікарями — 67 відсотків, медичні сестри і фельдшери — 78 відсотків. Тому на сьогодні ми за кожного лікаря будемо боротися", — додала посадовиця.

Довідковий Миколаїв