«Завжди перші»: у Миколаєві нагородили десантників 79-ї бригади

Десантники 79-ї бригади. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

З нагоди Дня десантно-штурмових військ Збройних сил України 21 листопада міський голова вручив 15 нагород "За оборону Миколаєва" та сертифікати на житло військовослужбовцям миколаївської 79-ї десантно-штурмової бригади. Три нагороди посмертно отримали родини загиблих воїнів.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного з місця події.

Нагороду "За оборону Миколаєва" від міського голови отримав Олег — військовослужбовець 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Чоловік брав участь в обороні міста від початку повномасштабного вторгнення.

"Я був тут від початку з перших днів. Все було неочікувано, але ми вистояли. Дні ці згадувати не хочеться, тому що як не день, так смерть. Ця нагорода дуже важлива і для мене вона на даний час одна із найдорожче зароблених", — розповів Олег.

Сапер 79-ї бригади Олег, 21 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Бійцям 79 бригади вручили також і грошові сертифікати на придбання житла, розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

"Ми вручили чергових 15 сертифікатів на отримання квартир, на отримання компенсації для придбання житла. Це відбулося в рамках нашої програми з придбання житла військовослужбовцям, які проходять службу в Миколаєві і сплачують ПДФО до бюджету міста", — сказав мер.

Бійці 79-бригади під час нагородження, 21 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

За програмою військове командування визначає, кому видаються сертифікати, а військовослужбовці самі обирають житло.

"Важливо, що вже сьогодні як тільки військовослужбовці отримають усі документи, гроші на картки приходять одномоментно".

Нагородження, 21 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Грошовий сертифікат отримав військовослужбовець Сергій. Говорить, квартиру обиратиме разом з дружиною.

"Емоції дуже позитивні, дуже великі, для мене це вперше. Я сподівався, але до кінця не вірив, що таке може бути. Дякую голові і взагалі нашій країні. Я з 2015 року служу в бригаді і зараз буквально на пару днів приїхав", — сказав Сергій.

Військовослужбовець 79-ї бригади Сергій, 21 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Три нагороди "За оборону Миколаєва" посмертно отримали родини загиблих військовослужбовців, розповів Олександр Сєнкевич. Пам’ять полеглих воїнів вшанували хвилиною мовчання.