Можливість для безробітних: у Миколаєві відкрили курси з пекарства

За інформацією: Суспільне.

Співзасновниця фонду «Щедрик» Наталя Горбенко. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Пампухи, пироги, рогалики та хліб — все це студенти курсів пекарів навчилися робити за декілька занять.

Пампушки, які виготовляють студенти впродовж курсу. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Рогалик. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Булочка з маком. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Пиріг. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Інші смаколики з тіста. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Одна з учениць курсу Ніна переїхала до Миколаєва з Баштанського району на початку квітня 2022 року. Каже, саме тоді її село звільнили з окупації. До повномасштабного вторгнення жінка працювала вихователем у дитячому садочку, останні два роки не працює.

"Перейти на якусь іншу професію або піти навчатися в мене немає коштів, бо я безробітна. Завдяки цьому фонду мене прийняли, мені дуже подобається. Ми випікаємо, навчаємося чомусь іншому, нам показують те, чому вдома не навчишся. У майбутньому я планую працювати за цією спеціальністю, тому що пекарі треба завжди. Оскільки зараз такий час, що садочки закриті, я не маю можливості піти на цю професію", — розповідає Ніна.

Учениця курсу Ніна, 15 березня 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Ще одна учениця Раїса в минулому була підприємицею. Жінка родом із села на Кінбурнській косі, там мала власний бізнес, але в Миколаєві мусить починати все спочатку. Тому прийшла на курси, аби навчитися працювати з тістом та отримати розряд пекаря.

"Я все життя працювала підприємцем. Нині в мене вже немає такої можливості повернутися додому на косу (Кінбурнську — ред.), і я б хотіла відкрити своє підприємство тут, по пекарських виробах, піцерію, наприклад", — каже Раїса.

Учениця курсу Раїса. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

По закінченню навчання кожна студентка отримає свідоцтво про завершення курсів державного зразка та другий розряд пекаря. Загалом курс триватиме три місяці, по закінченню цього терміну жінки будуть працевлаштовані на Миколаївський хлібзавод №1.

Довідковий Миколаїв