На Миколаївщині правоохоронці виявили браконьєрів, які незаконно ловили рибу

Незаконно виловлена риба. Фото: Поліція Миколаївської області

Під час рейду акваторії річки Південний Буг 21 березня у межах Ольшанської громади миколаївські правоохоронці виявили двох рибалок, які незаконно ловили рибу. За підрахунками інспекторів сума завданих збитків державі склала 617 тисяч 848 гривень.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Нацполіції у Миколаївській області.

Під час рейду 21 березня у межах Ольшанської громади Миколаївського району поліцейські спільно з рибоохоронним патрулем викрили двох рибалок, які за допомогою забороненого знаряддя лову здійснили незаконний вилов риби.

Вилучений човен. Фото: Поліція Миколаївської області

Патруль вилучив у рибалок 393 особини риби, 4 одиниці забороненого риболовного знаряддя, човен та транспортний засіб. Плоскирки, окуні та тарань правоохоронці здали на зберігання рибоохоронному господарству.

За вказаним фактом дізнавачі відділення поліції № 5 Миколаївського райуправління розпочали досудове розслідування за ознаками злочину передбаченого статтеюза частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України "Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом". Санкція статті передбачає покарання від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років.

Що відомо про вилов риби на Миколаївщині

• Риболовля у осінньо-зимовий період, який триває до 31 березня, дозволяється виключно поза межами зимувальних ям та лише зимовими вудками. При цьому загальна кількість гачків не повинна бути більше 7 на одного рибалку.
  • Закон забороняє використання одинарних з'єднаних між собою подвійних і потрійних гачків без мормишки, природної або штучної приманки та риболовлі за допомогою багренії.
  • Також рибалкам слід пам'ятати про засоби для вимірювання маси та довжини риби. Наприклад, добова норма вилову становить 3 кг плюс одна особина, розмір якої перевищує мінімальний дозволений для вилову.