Викрадали місцевих під час окупації Миколаївщини: двом військовим Росії заочно повідомили про підозру

Армійці РФ, яким повідомили про підозру, Миколаївщина, 19 березня 2024 року. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

Двом військовослужбовцям 205-ї окремої мотострілецької козацької бригади РФ заочно повідомили про підозру у жорстокому поводженні з цивільними. Йдеться про викрадення людей під час тимчасової окупації Миколаївщини.

Про це 19 березня повідомили у пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури.

За даними слідства, з березня до листопада 2022 року під час окупації російськими військами села Новопетрівка Баштанського району підозрювані погрожували зброєю людям.

"Окупанти викрадали місцевих мешканців з приватних осель або прямо посеред вулиці, відвозили їх до приміщення незаконно захопленого агропідприємства, де до людей застосовували численні тортури, щоб схилити їх до співпраці з окупантами", — йдеться в повідомленні прокуратури.

Бійці Росії стріляли у бік цивільних, били прикладом з автомата по голові й тулубу, ламали кінцівки, зазначили в прокуратурі. Станом на 19 березня відомо про чотирьох людей, які постраждали від дій російських військових.

Армійцям РФ повідомили про підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Санкція статейЧастина 2 статті 28, частина 1 статті 438 Кримінального кодексу України. передбачає від 8 до 12 років ув'язнення.