У Миколаєві вода у річці «відійшла» від берега на 20-50 метрів: що кажуть фахівці

За інформацією: Суспільне.

Річка Південний Буг в Миколаєві, 20 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Рівень води в річці Південний Буг станом на 20 листопада становить 475 сантиметрів — це нижче середнього рівня. З 18 листопада вода відійшла від берегів на 20-50 метрів через посилений південно-східний вітер.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця відділу морських гідрометеорологічних спостережень Галина Хоренженко.

З 18 листопада рівень води через пориви вітру почав знижуватись, говорить начальниця відділу морських гідрометеорологічних спостережень Галина Хоренженко.

"На вихідні виходив активний циклон з центром на Чорне море, і це сприяло вітряній тривалій погоді на всьому півдні України. У Миколаєві зазвичай такий "відгон" води вибиває північний, північно-східний вітер. Це відмітка рівня води знизилася нижче стихійної критичної – 425 сантиметра. Це відмітка при якій обмежується судноплавство. І на ранок 19 листопада вітер посилився до північно-східного 15-20 м/с і з 8:00 до 12:00 зафіксований найменший рівень – це 378 сантиметри", – говорить Галина Хоренженко.

У нас виникло стихійне морське гідрометеорологічне явище і початок його зафіксовано о 23:40 18 листопада.

Берег річки у Миколаєві, 20 листопада 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Володимир щовихідних прогулюється та рибалить на березі річки Південний Буг. Говорить, помітив зниження рівня води.

"Люди напружилися, що вода відійшла. Але все як завжди, метр вверх, метр вниз. Ось трошки вийшов подихати, але не заради риби, а заради відпочинку. Вода постійно трошки більше, трошки менше, але якихось критичних змін я не бачу", – каже житель Володимир.

Житель Миколаєві Володимир рибалить. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Вода у річці Південний Буг відійшла на 20-50 метрів від звичного рівня, говорить начальник водокористування та моніторингу вод Регіонального офісу водних ресурсів Дмитро Єфименко.

"Вода за даними гідропостів відійшла на 20-50 метрів від звичного свого рівня. Ситуація, яка наразі спостерігається вона не пов’язана зі спуском води з Олександрівського водосховища, тут інші фактори. Це суто нагоні явища, які спостерігаються час від часу, але не в такому масштабі, як зараз. Основні збитки завдається морській інфраструктурі та торговельний, адже зараз вона не працює, тому про збитки ми сказати не можемо", – розповідає Дмитро Єфименко.

Берег річки в Миколаєві. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

19 листопада вітер змінився на північно-західний і вода, яку вигнало в море, почала повертатися, говорить начальниця відділу морських гідрометеорологічних спостережень.

"На сьогоднішній ранок (20 листопада – ред.) рівень води підвищився майже на метр і досяг 475 см. Це трошки нижче середньобагаторічного, але досить високий і не небезпечний рівень", – каже Галина Хоренженко.

Зниження рівня води у річці вплинуло на біорізноманіття, розповідає екологиня Інна Тимченко.

"Це достатньо природний процес, це був нагін води й потім така компенсація – відтік води. Як сам шторм, так і відтік води носять свої впливи на різні види, або на забруднення водойм, коли просто сміття, яке є змивається в водні об’єкти", – говорить екологиня.

Екологиня Інна Тимченко. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Зниження рівня води могло вплинути й на зрошувальну систему полів, утім сезон вже закінчено, тому жодних збитків це не завдало, каже Інна Тимченко.

Довідковий Миколаїв