У Миколаївській лікарні безплатно надають допомогу пацієнтам, які пережили інсульт або мають ускладнення після перелому

За інформацією: Суспільне.

Пацієнтка працює на тренажері, Миколаїв, 12 березня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві в Міській лікарні №5 функціонує відділення медичної реабілітації. Лікарі безкоштовно надають допомогу пацієнтам, які пережили інсульт або мають ускладнення після перелому кісток. Станом на 12 березня реабілітували 53 людини.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла завідувачка відділення реабілітації "Міської лікарні №5" Вікторія Рябокінь.

Спеціалісти застосовують сучасне обладнання, аби допомогти пацієнтам відновити рухову активність, розповідає фізичний терапевт Олексій Артюх.

"Для відновлення застосовують активно-пасивні рухи. Закріплюється кінцівка, і за допомогою здорової кінцівки відновлюються рухи — згинання, розгинання. Тому що при гострому порушенні мозкового кровообігу вражається одна зі сторін тіла", — пояснює лікар.

Зала фізичної терапії №1 у лікарні. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Для пацієнтів розроблена комплексна реабілітація: лікувальна фізкультура, фізіотерапія, масаж, робота на тренувальних стендах та психотерапія, розповідає фізичний терапевт Едуард.

"Пацієнти з різними патологіями звертаються: неврологічними, нейрохірургічними та травматичними — такі як інсульти, травми, переломи, операції на головному мозку", — розповідає фізіотерапевт Едуард.

Лікар фізіотерапевт Едуард, Миколаїв, 12 березня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Відділення запустили у роботу першого лютого. В середньому за місяць лікарі допомагають від 40 до 46 пацієнтам. Найчастіше звертаються військові з мінно-вибуховими травмами, додає Едуард.

Два тижні на реабілітації у закладі перебуває пацієнтка Світлана. Говорить, що відчуває покращення після операції.

"У мене болів тазостегновий суглоб, зробили заміну суглоба. Після двох тижнів у лікарні перевели в реабілітаційний центр. Тут займаюсь, вчать ходити, як сходами підійматися, як розвивати ногу, м'язи. Доріжка, велосипед — все, що необхідно", — говорить пацієнтка.

Світлана опановує ходіння після операції, Миколаїв, 12 березня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Довідковий Миколаїв