Найбільш ефективні та швидкі методи вивчення англійської мови

Знання англійської мови сьогодні є одним з обов’язкових та потрібних навиків. Гарне володіння іноземною допоможе здати ЗНО, вступити у вуз та працевлаштуватися. Саме через це її вчать все більше людей, як школярів, так і дорослих. Найкращим методом, звісно є професійна допомога. Причому, це може бути репетитор англійської мови онлайн, не обов’язково витрачати час та ходити на уроки до місцевих викладачів. Процес вивчення іноземної, навіть при регулярних заняттях, досить довгий, але його можна пришвидшити. Є певні методи та способи, які в цьому допоможуть.

Основні 5 методів швидкого вивчення англійської мови

Способів існує дуже багато, деякі мовні школи навіть пропонують власні унікальні програми та підходи. Але все ж таки можна виділити 5 найбільш відомих та дієвих методів, які допомагають пришвидшити вивчення англійської мови.

1. Природний метод

Цей спосіб навчання оснований на повторенні та виправленні. При цьому, українська мова під час занять не використовується взагалі. Тобто вчитель подає інформацію англійською, ставить питання англійською і учень відповідає теж англійською. Також застосовується підхід, як і при розвитку маленьких діток, учень спочатку спостерігає, потім повторює.

В ході занять студенти вчаться розуміти контекст, тренують аудіювання. Коли ж виникають помилки, то репетитор м’яко корегує.

2. Граматичний метод

Він створений ще в XIX столітті для шкіл латинської та грецької мови. Граматичний метод направлений на вивчення правил граматики, включає в себе роботу з текстами та аналіз написаного з урахуванням правил.

Коли учень освоює певний рівень, то тоді переходить на наступний етап – переклад текстів. Спочатку з англійської мови, потім навпаки.

3. Метод мовного занурення

Суть способу полягає в тому, аби учень максимально оточив себе англійською в побуті. Тут використовуються різні інструменти: перегляд фільмів на англійській, читання книг, прослуховування музики, спілкування з іноземцями тощо.

Досягти мовного занурення, не перебуваючи в англомовній країні досить непросто, але можна. Наприклад, можна записатися в спікінг-клаб, їздити в розмовні табори чи літні мовні школи.

4. Комунікативний метод

Цей підхід побудований на збірній методиці. В ньому реалізовані певні принципи з різних методів. Акцент при цьому робиться на розвитку розмовних здібностей і використовуються різні сценарії для цього: перемовини, порівняння, прохання, описи, розповідь тощо. Тобто інтенсивно практикується саме здатність спілкуватися англійською. Граматика, наприклад, відходить на друге місце, хоча і її вивчають для загального розуміння побудови речень в тому чи іншому часі.

5. Метод Каллан

Цей метод виник в 60-ті роки. Його започаткував Роберт Каллан, в честь якого і була придумана назва. Навчання по цьому методу засноване на розвитку мовних здібностей за принципом, дещо схожим на природній. Учнів випадковим чином питають і їм потрібно якомога швидше відповісти без довгих роздумів.

Тобто, вони не вивчають правила побудови речень, а запам’ятовують патерни. Для пришвидшення результату, заняття проводяться лише англійською і матеріал повторюється по кілька разів. При допущенні помилок, вони негайно виправляються викладачем.

Порівняння дієвості методів

Кожен з перерахованих способів допомагає пришвидшити вивчення англійської мови. Проте жоден з них не є універсальним,  можливо доведеться спробувати кілька різних, аби знайти найбільш дієвий індивідуально. Зумовлено це ти, що у кожного метода переваги та певні нюанси:

Метод Плюси Мінуси і нюанси
Природний Подолання мовного бар’єру, тренування сприйняття мови на слух. Менше приділяється уваги вивченню класичної граматики.
Граматичний Добре вивчаються правила граматики, збагачується лексичний запас. Досить довгий метод, мало уваги приділяється розмовній практиці.
Мовний Направлений на тренування навиків спілкування, сприйняття мови на слух. Досить непросто забезпечити необхідні умови в Україні.
Комунікативний Активний розвиток навичок вільного спілкування, використання різних підходів для досягнення результату. Граматика вивчається менш досконало.
Каллан Розвиток мовних здібностей за простим принципом. Мало уваги приділяється граматиці та правилам.

Наостанок зазначимо, що немає єдиного кращого способу. На когось краще діє вивчення фраз англійською та запам’ятовування варіантів їх використання. Іншим потрібен структурований підхід з чіткими правилами та системою вивчення. Третім швидше вдається вивчити англійську на слух у безпосередньому спілкуванні чи через фільми. Визначити який саме спосіб підійде особисто вам можна лише спробувавши їх. Також можна поєднувати методи з різними підходами аби компенсувати мінуси одного через переваги іншого. В будь якому випадку, головне – не зупинятися. Тільки регулярні заняття допоможуть в короткий термін вивчити англійську.

Довідковий Миколаїв