Opendatabot: пошук за ЄДРПОУ

Розмови про «відкриті державні реєстри» та «відкриту інформацію» стають все більш популярними та все частіше використовуються в нашій мові. Мабуть, кожен неодноразово чув фразу «інформація з відкритих джерел». Але насправді що це означає? Наскільки ці джерела доступні для кожного з нас? Що таке опендатабот пошук? Розберімось в цих питаннях.

Що являє собою Opendatabot пошук?

Ідея відкритих даних полягає в тому, що інформація, яка обмежена авторськими правами, патентами або іншими видами контролю повинна бути доступною для кожного. Згідно з цією концепцією, обмеження доступу до даних суперечить загальним інтересам суспільства. Таким чином, відкриті дані не повинні бути обмеженими або пропонуватися за плату.  Їхня основна мета — забезпечити прозорість та відповідальність влади перед громадянами.

На практиці відкриті дані можуть містити різноманітну інформацію, корисну для громадян. Це можуть бути дані з державних реєстрів, інформація про комунальне господарство чи навіть розташування громадських туалетів. Важливо, щоб вони були у зручному форматі для комп’ютерних програм, такому як:

  • JSON;
  • XML;
  • RDF.

Електронні таблиці у форматі «Microsoft Excel», текстові документи «txt» чи «PDF» не є рекомендованими для використання через їхню недостатню структурованість.

Часто замість терміну «відкриті дані» використовується сполучення «база даних», щоб позначити різні типи інформації. Ці терміни охоплюють важливі для суспільства комп’ютерні дані, які можуть бути загальнодоступними та використовуватися без обмежень за допомогою інструментів опендатабот.

Перспективи Opendatabot в Україні

Відкриті дані стають ключовим чинником ефективності як для уряду, так і для підприємств, сприяючи економії та оптимізації процесів при ухваленні важливих стратегічних рішень. Крім того, відкривається безліч можливостей для підприємців та аналітиків. Опендатабот сприяє прозорості та ефективності державного сектора, допомагаючи в боротьбі з корупцією та уникненням оподаткування.

Уже зараз громадяни України можуть отримати доступ до тисяч файлів, розміщених на платформі data.gov.ua. На жаль, багато людей ще не ознайомлені з усіма можливостями, які пропонують відкриті джерела.

У західних країнах бізнес розуміє великий потенціал відкритих даних як джерела прибутку. В цьому процесі взаємодіють державні структури, підприємства та громадські організації. Бізнес створює сучасні проєкти, громадські організації підтримують державний сектор у публікації даних, а державні структури забезпечують доступ до цієї інформації. Ці дані піддаються аналізу й широко використовуються, що сприяє народженню нових стартапів.

Україна поступово долає бар’єри та надає все більше можливостей для використання відкритих даних. Держава активно публікує інформацію, яка раніше була недоступною для суспільства, і підтримує проєкти, спрямовані на ефективне використання цих даних.

Довідковий Миколаїв