Співавтор «Закону Савченко» про рішення ВС у справі Шепелева: не розумію, чому його застосували

КИЇВ. 11 жовтня. УНН. «Закон Савченко» може бути застосований лише до випадків, коли затриманий перебував саме в українських слідчих ізоляторах, а не під вартою в інших країнах, тому незрозуміло, чому судді Верховного суду В’ячеслав Маринич, Володимир Король та Алла Макаровець застосували Закон до екснардепа Олександра Шепелева, який перебував під екстрадиційним арештом у російському СІЗО та не був переданий Україні за відповідним запитом. Про це співавтор «Закону Савченко», колишній народний депутат України двох скликань та ексзаступник міністра внутрішніх справ України Микола Паламарчук повідомив в ексклюзивному коментарі УНН.

Цитата

«Я не розумію, чому судді ВС застосували тут закон Савченко. Й мова навіть не про те, була чи не була екстрадиція. В Законі, співавтором якого я був, прямо написано, що один день в СІЗО прирівнюється до двох днів відбування покарання в українських виправних установах, якщо особа вчинила злочин. Далі йде перелік злочинів. Тобто, Закон прямо каже, що мова — про СІЗО України, а не будь-яких інших країн», — наголосив співавтор «Закону Савченко».

Він підкреслив, що йому не відомо, чому згадані судді Першої судової палати Касаційного кримінального суду застосували «Закон Савченко».