Востаннє капремонт був у 80-х роках: жителі миколаївського селища скаржаться на стан траси Р-55

Голова Веселинівської селищної ради Олександр Румянцев, Миколаївщина, 15 квітня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Жителі вимагають змін

Селище розташоване за 72 кілометри від обласного центру. Жителі Веселинового з 2016 року подають інформаційні запити та звернення до Служби відновлення та розвитку інфраструктури щодо ремонту дороги, розповідає місцева жителька Марина Храпко.

"Нам треба елементарний проїзд. Ми не просимо стелити якісь бруківки, робити клумби. Ми хочемо безпечно їздити", — говорить жінка.

Жителька Веселинового Марина Храпко, 15 квітня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Зі слів Марини, їм щоразу надавали дві відповіді: відсутнє фінансування та пріоритетність інших доріг. У 2021 році жителі Веселинового двічі виходили на мирні акції протесту: 17 вересня та 16 жовтня. В результаті мітингів Служба відновлення засипала дорогу шаром щебенево-піщаної суміші.

"Нещодавно ми робили запит на агентство, і другого квітня прийшла відповідь, де вказано, що на дорогах Р-55 та Т-1506 аудит, а також перевірки безпеки не проводилися", — додає Марина Храпко.

Автомобілі їдуть по ямах Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Проїзд автомобіля трасою Р-55 на Миколаївщині Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Дорогою їдуть вантажівки Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

На інформаційний запит кореспондентів Суспільного у Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Миколаївській області відповіли, що відрізок автодороги Р-55, від села Возсіятське до Нового Буга, ремонтували у вісімдесятих роках минулого століття. Щодо капітального ремонту траси від Одеської області до Нового Бугу вже уклали договори, повідомили у Службі відновлення.

З інформаційного запиту Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Миколаївській області. Суспільне Миколаїв

Що кажуть люди про стан дороги

Щодня жителька Веселинового Людмила їздить вулицями Київською та Одеською, які є частиною траси "Одеса — Вознесенськ — Новий Буг".

"Дорога — жах просто. Просто немає слів, от просто нема ні слів, ні нервів, нічого. Ходова б’ється тільки так. З одної ями виїжджаю, у другу в’їжджаю, а вона ще більша. А потім три ями, які не можна і неможливо об’їхати взагалі", — розповідає Людмила.

Ями на дорозі Р-55 на Миколаївщині, 15 квітня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Перевозити вантажі трасою Р-55 складно через відсутність асфальту, каже водій фури Ігор.

"Можу сказати, що доріг немає, тільки це направлення. Ця дорога саме, її ніколи не робили. Ями бувають більші, менші, але постійно ями", — додає Ігор.

Траса Р-55 «Одеса — Вознесенськ — Новий Буг» у межах селища Веселинове, Миколаївська область, 15 квітня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Зі слів жительки Олени Вакалюк, для капітального ремонту траси Р-55 зібрали три тисячі підписів від місцевих.