Як вибрати студійні навушники

Навушники для професійної роботи, або, як їх ще називають, моніторні навушники, останнім часом стають все більш популярними через розвиток соціальних мереж, і відповідно кількості творців контенту. Формально розрізняють декілька типів студійних навушників: навушники для запису, зведення та мастерингу. Їх рідко розділяють в окремі категорії в магазинах, тому відкривши каталог професійних навушників: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?head_function_new=544, ми побачимо півтори сотні моделей, більшість з яких відверто недешеві. Для цього є декілька причин, про які ми і поговоримо в цьому матеріалі.

Особливості студійних навушників

Перше зауваження полягає в тому, що всі студійні навушники є строго провідними. Ніякого Bluetooth чи радіоканалу, лише класичний кабель. Це пов’язано з необхідністю комутації до великої кількості іншого обладнання та критичної чутливості до навіть мінімальних затримок в передачі сигналу, якими грішать бездротові моделі. Другий момент пов’язаний із першим. Зазвичай студійні навушники мають високий імпеданс. Це накладає певні вимоги до вашого джерела звуку, якщо ви раптом захочете використовувати їх з ноутбуком чи телефоном. Майже напевне вам знадобиться додатковий підсилювач для комфортного прослуховування. До речі про прослуховування. Студійні навушники цілком підійдуть і для музики, хоча з деякими нюансами. По-перше, вони відзначаються високою деталізацією, тому вам варто попіклуватися про якісні записи, інакше всі артефакти та недоліки буде чути під час відтворення. По-друге, моніторні навушники тяжіють до нейтральної подачі, яка не всім подобається.

Далі студійні навушники можна умовно розділити на два типи: для запису та для зведення і мастерингу. Насправді зведення і мастеринг також можна розділити на дві окремі категорії, але між ними різниця не уже велика. Навушники для запису випускаються строго із закритим типом акустичного оформлення, для забезпечення максимальної звукоізоляції. Постобробку зазвичай виконують на студійних моніторах, тобто колонках. Якщо вже доводиться використовувати навушники, то краще підійдуть відкриті моделі. Це якщо говорити саме про професійну роботу на студії. Для одиночних творців контенту, авторів відео для Youtube чи соціальних мереж, а також відеомонтажерів цілком підійдуть як закриті, так і відкриті навушники. Тут вибір залежить від того, наскільки добре ізольоване ваше робоче місце від сторонніх шумів, які можуть вас відволікати.

Багаторічна студійна класика

Цікаво, що професійні моделі навушників морально старіють доволі повільно, і залишаються актуальними багато років. Це пояснюється тим, що основні вимоги до них не змінюються, а сучасні мультимедійні функції їм взагалі не потрібні. Тому на ринку досі успішно продаються моделі, вперше представлені публіці десятиліття тому. Абсолютними легендами серед студійних навушників є Beyerdynamic DT 770 PRO та Audio-Technica ATH-M50X. Врахуйте, що студійні навушники розраховані на тривалу роботу багато годин поспіль, тому в їхній конструкції часто використовуються металеві елементи, міцний пластик, амбушури та накладки на оголів’я змінні, також часто можна побачити змінний кабель. Все це безумовно впливає на кінцеву вартість продукту. Але повірте, це не той випадок, коли варто економити. Розглядайте моніторні навушники як інвестицію у ваш професійний розвиток, і враховуйте, що хороша модель купується надовго. Також можете пошукати в мережі інформацію, якими навушниками користується ваш улюблений звукорежисер чи ютубер. А ще краще, якщо ви зможете особисто прийти в магазин, і протестувати навушники перед тим, як купувати. Спробуйте різні моделі, оцініть комфорт посадки, якість матеріалів, порівняйте з конкурентами, і лише тоді робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам, і бажаємо вам творчих успіхів.

Довідковий Миколаїв